Certyfikaty kryptowalutowe zyskują popularność w Niemczech | Wiadomości | CrypS.

Certyfikaty kryptowalutowe zyskują popularność w Niemczech

Mariusz Przepiórka
niemcy flaga

Innowacyjne produkty finansowe zyskują coraz większą popularność wśród młodych traderów w Niemczech. W ostatnim raporcie Deutsche Borse Group ujawniła, że certyfikaty kryptowalutowe znalazły się na szczycie listy najczęściej kupowanych produktów na Frankfurckiej Giełdzie Certyfikatów (FCE) w 2021 roku.

W ubiegłym roku wolumen obrotu związany z certyfikatami kryptowalutowymi przekroczył 1 mld EUR. Deutsche Borse znacznie rozszerzyła swoją ofertę kryptowalutową w 2021 roku i wprowadziła na giełdę kilka nowych produktów kryptowalutowych. W kwietniu 2021 oferta giełdy wzbogaciła się o Litecoin ETN.

W 2021 roku giełda zanotowała całkowity wolumen obrotu w wysokości 18,4 mld EUR, który jest znacznie niższy w porównaniu z 21,1 mld EUR w 2020 roku. Całkowita liczba zleceń obrotu produktami strukturyzowanymi nieznacznie spadła, jednak średnia wielkość zlecenia pozostała w ubiegłym roku na stabilnym poziomie.

Niemcy w europejskiej czołówce kryptowalutowej

– W 2021 roku udało nam się wspólnie z naszymi emitentami jeszcze bardziej rozszerzyć ofertę certyfikatów kryptowalutowych. Oferując ponad 900 produktów na bazie 29 kryptowalut możemy pochwalić się najszerszą ofertą w sektorze certyfikatów w Niemczech. Dzięki temu inwestorzy mogą szybko i łatwo obracać kryptowalutami z własnego rachunku papierów wartościowych – mówi Florian Claus, członek zarządu Börse Frankfurt Zertifikate AG.

Pod względem adopcji kryptowalut Niemcy znajdują się w europejskiej czołówce. W grudniu 2020 Hauck & Aufhäuser, który jest jednym z najstarszych banków w kraju, ogłosił uruchomienie funduszu kryptowalutowego. W marcu 2021 Donner & Reuschel, prywatny bank z siedzibą w Hamburgu, ogłosił, że planuje uruchomienie usług kryptowalutowych. Rosnąca aktywność handlowa w zakresie produktów kryptowalutowych na niemieckich rynkach finansowych pokazuje, że regionalni inwestorzy są gotowi na przyjęcie tej wciąż nowej klasy aktywów.

– Od 1 lipca 2021 zrezygnowaliśmy z naliczania podatku od towarów i usług od opłat transakcyjnych uiszczanych przez uczestników obrotu na giełdzie warrantów we Frankfurcie – dodaje Simone Kahnt-Eckner, członek zarządu Börse Frankfurt Zertifikate AG.

niemcy flaga
reklama
reklama