CEO Solany był inspiracją do stworzenia tego memecoina. Jego kurs w tydzień skoczył o 300% | Wiadomości | CrypS.

CEO Solany był inspiracją do stworzenia tego memecoina. Jego kurs w tydzień skoczył o 300%

Kolejna wirtualna waluta oparta na blockchainie Solany osiągnęła spektakularny wzrost. Tym razem nie chodzi o Bonk (BONK).


Silly Dragon (SILLY) przyciągnęło uwagę inwestorów. Ten nowy memecoin doświadczył silnego wzrostu, a jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła poziom 140 milionów dolarów. 

SILLY przyciąga uwagę inwestorów

Następna wirtualna waluta oparta na Solanie odnotowuje wzrosty. Tylko w ciągu ostatnich 7 dni jej wartość wzrosła o około 300%. Co więcej, kurs tego tokena podniósł się o ponad 35% w ciągu doby

Wykres Silly Dragon. Źródło: tradingview.com

Ożywienie na wykresie SILLY może mieć związek m.in. z ogłoszeniem notowania na popularnej giełdzie kryptowalut KuCoin. To jeszcze bardziej zwiększyło jego wolumen obrotu. 

Silly Dragon to memecoin wprowadzony na rynek 16 grudnia 2023 r. Został on zainspirowany zeszłorocznym Halloween, kiedy to współzałożyciel Solany – Anatolij Jakowenko –  pojawił się na konferencji przebrany za smoka.

Mimo rosnącego zainteresowania SILLY, jego inteligentne kontrakty nie zostały jeszcze zweryfikowane. To zaś rzutuje na bezpieczeństwo tego projektu oraz może wprowadzać niepewność wśród inwestorów. 

Wiadomo również, iż dziesięć największych portfeli kryptograficznych posiadających SILLY kontroluje około 18,5% podaży tej wirtualnej waluty. Inwestorzy ci podobno doświadczają średniego zmiennego zysku w wysokości 30-krotności ich początkowej inwestycji. 

Szersze ożywienie w ekosystemie Solany

Wzrost popularności SILLY zbiega się w czasie z rosnącym zainteresowaniem SOL oraz innymi tokenami powiązanymi z ekosystemem tego projektu. W ostatnich dniach kapitalizacja rynkowa Solany przekroczyła 46,5 mld dol. To sprawiło, iż ta wyprzedziła XRP, stając się czwartą co do wielkości wirtualną walutą. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.