CEO Coinbase twierdzi, że Apple jest zbyt "restrykcyjne" w stosunku do kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

CEO Coinbase twierdzi, że Apple jest zbyt “restrykcyjne” w stosunku do kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
coinbase ceo

Z tweeta opublikowanego w ten weekend wynika, że dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong stwierdził, że Apple ma zbyt “restrykcyjną” politykę w stosunku do kryptowalut.

Armstrong vs Apple

Armstrong przywołał politykę Apple wobec kryptowalut i innych aplikacji w AppStore. Firma już wcześniej była pod ostrzałem innych podmiotów. Inne spółki także narzekały na nieprzejrzystą, czasochłonną i restrykcyjną politykę wobec aplikacji, które mają nadzieję, że znajdą się na platformie.

“Zasady Apple iOS nie pozwoliłyby na wynalezienie przeglądarki internetowej. Niech to zatonie. Odrzuciliby oni jedną z najważniejszych innowacji technicznych w historii informatyki. Bycza taktyka Microsoftu uczynienia IE wolnym wydaje się dziwna w porównaniu”

– powiedział Francisco Tolmasky, część pierwotnego zespołu Apple iPhone i twórca oprogramowania.

 

Oprócz tego, Paul Graham, wynalazca i inwestor, zapytał w odpowiedzi o to, co jest utrudnione w wyniku polityki Apple. Odpowiedź od Armstronga była natychmiastowa i definiująca: kryptowaluty.

 

Armstrong powiedział:

“Apple było bardzo restrykcyjne i wrogie wobec kryptowalut przez lata. Nadal blokują niektóre funkcje w tej chwili, w tym zdolność do zarabiania pieniędzy w kryptowalutach za wykonywanie zadań i nieograniczone przeglądarki dapp”.

Krypto deweloperzy na całym świecie doświadczyli w pewnym momencie, w trakcie wdrażania aplikacji mobilnych, problemów z polityką Apple dotyczącą wprowadzania aplikacji na rynek. Nawet ogromne firmy z branży, takie jak Binance i BitMEX, miały trudności z umieszczeniem ich w AppStore.

Coinbase vs Apple

Coinbase na początku tego roku, ogłosił swoim użytkownikom, że mobilny portfel Coinbase może zostać usunięty z App Store. Portfel początkowo pozwalał użytkownikom kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami, jednak zasady Apple spowodowały, że deweloperzy musieli wprowadzić poprawki.

Ustawodawcy już wcześniej krytykowali Apple za sposób, w jaki obsługuje swój App Store i przeciwstawia się firmom, które oferują podobne produkty. 30 procentowa prowizja od wszystkich sprzedaży i abonamentów w App Store sprawiła, że doceniono takie firmy jak Spotify.

coinbase ceoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.