CEO Coinbase: presja indyjskiego banku centralnego spowodowała wstrzymanie handlu | Wiadomości | CrypS.

CEO Coinbase: presja indyjskiego banku centralnego spowodowała wstrzymanie handlu

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Giełda Coinbase wstrzymała usługi handlowe w Indiach z powodu „nieformalnej presji” ze strony Banku Rezerw Indii. Takie informacje przekazał wczoraj dyrektor naczelny.


Ledwo trzy dni po debiucie na indyjskim rynku, amerykańska giełda kryptograficzna Coinbase, przestała korzystać z najpopularniejszej usługi płatniczej w regionie, United Payments Interface (UPI). Notowana na Nasdaq firma 7  kwietnia uruchomiła w Indiach swoją tytułową usługę handlu kryptograficznego. Zaledwie trzy dni po jej uruchomieniu, firma wycofała usługę bez wyjaśnień.

To wynik “nieformalnej” presji

Brian Armstrong, czyli dyrektor generalny Coinbase zapytany o wpływ niedawnych zakłóceń ujawnił, że były spowodowane „nieformalną presją” ze strony banku centralnego Indii.

Kilka dni po uruchomieniu wyłączyliśmy UPI z powodu nieformalnej presji ze strony Indyjskiego Banku Rezerw (RBI), który jest tam swego rodzaju odpowiednikiem Skarbu Państwa.

Armstrong dodał, że handel kryptowalutami nie jest w Indiach nielegalny – w rzeczywistości kraj południowoazjatycki dopiero niedawno go opodatkował – ale są elementy w tamtejszym rządzie, które stosują zakulisową presję, by wyłączyć niektóre z tych płatności, które mogą przechodzić przez UPI:

Działanie Banku Rezerw Indii może być w rzeczywistości naruszeniem orzeczenia Sądu Najwyższego, co byłoby interesujące. Ale myślę, że wolimy po prostu pracować z nimi i skupiać się na ponownym uruchomieniu. Myślę, że istnieje kilka ścieżek, które musimy ponownie uruchomić z innymi metodami płatności. I to jest domyślna ścieżka na przyszłość.

Opodatkowanie w Indiach

1 kwietnia 2022 roku Indie wprowadziły swój pierwszy zestaw przepisów dotyczących kryptowalut, nakładając na inwestorów kryptowalutowych obowiązek płacenia 30% podatku od niezrealizowanych zysków z kryptowalut. Taki ruch miał jednak negatywny wpływ na ekosystem kryptograficzny, ponieważ gwałtownie spadły wolumeny obrotu, a firmy wewnętrzne przeniosły się do bardziej przyjaznych jurysdykcji.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.