Cena Bitcoina spada poniżej 31 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Cena Bitcoina spada poniżej 31 000 USD

Redaktor: Albert Czajkowski
Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?

Handel boczny ustąpił miejsca presji spadkowej, przez co Bitcoin (BTC) spadł dziś poniżej poziomu wsparcia w wysokości 31 000 USD, powodując straty na całym rynku kryptowalut.

Spadek BTC

Bitcoin (BTC) utknął w miesięcznym trendzie spadkowym, przez co inwestorzy doświadczają niestabilnych warunków w ciągu ostatnich kilku dni. Przebicie się poniżej 30 000 USD jest wysoce prawdopodobne ze względu na utratę dynamiki wzrostu i silny opór na wykresach. Ostatni tydzień zmniejszył wartość cyfrowego złota o aż 10%.

Lipcowy wykres BTC
Źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Wskaźnik RSI nie jest jeszcze na poziomach wyprzedaży na wykresach czterogodzinnych i dziennych. Oznacza to, że sprzedawcy mają kontrolę, ponieważ kupujący czekają na jeszcze niższe poziomy wsparcia. Jeśli poziom 30 000 USD zostanie przełamany, następny poziom wsparcia jest widoczny w okolicach 27 000 USD. Jeśli jednak historia jest wskazówką, Bitcoin może nadal “iść bokiem” przez miesiące, zanim wzrośnie, aby pobić swój rekord. Jak zauważa Ecoinometrics, w 2013 roku między dwoma rekordowymi szczytami upłynęło aż 197 dni, a od ostatniego szczytu minęło dopiero około 100 dni.

To handel detaliczny napędza hossy bitcoina. Kiedy [inwestorzy detaliczni] przestają kupować, jest to ostrzeżenie przed bessą. Nie przestali jednak kupować. napisał w sobotę na Twitterze, Willy Woo obok wielu wykresów.

Niedziela była datą największego odblokowania z serii odblokowań z funduszu Grayscale Bitcoin Trust, która wyniosła 16 000 BTC. Wydarzenie oczekiwane przez wielu z nerwowością wpłynęło tylko częsciowo na zachowanie cen, jednak nie są to drastyczne zmiany. Dzisiejszy spadek o około 1000$ na BTC może być opóźnionym następstwem działań Grayscale.

Odblokowanie środków z funduszu BTC Grayscale
Źródło: https://www.bybt.com/Grayscale
Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.