Cena Bitcoina spada poniżej 31 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Cena Bitcoina spada poniżej 31 000 USD

Konrad Juszczyk
Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?

Handel boczny ustąpił miejsca presji spadkowej, przez co Bitcoin (BTC) spadł dziś poniżej poziomu wsparcia w wysokości 31 000 USD, powodując straty na całym rynku kryptowalut.

Spadek BTC

Bitcoin (BTC) utknął w miesięcznym trendzie spadkowym, przez co inwestorzy doświadczają niestabilnych warunków w ciągu ostatnich kilku dni. Przebicie się poniżej 30 000 USD jest wysoce prawdopodobne ze względu na utratę dynamiki wzrostu i silny opór na wykresach. Ostatni tydzień zmniejszył wartość cyfrowego złota o aż 10%.

Lipcowy wykres BTC
Źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Wskaźnik RSI nie jest jeszcze na poziomach wyprzedaży na wykresach czterogodzinnych i dziennych. Oznacza to, że sprzedawcy mają kontrolę, ponieważ kupujący czekają na jeszcze niższe poziomy wsparcia. Jeśli poziom 30 000 USD zostanie przełamany, następny poziom wsparcia jest widoczny w okolicach 27 000 USD. Jeśli jednak historia jest wskazówką, Bitcoin może nadal „iść bokiem” przez miesiące, zanim wzrośnie, aby pobić swój rekord. Jak zauważa Ecoinometrics, w 2013 roku między dwoma rekordowymi szczytami upłynęło aż 197 dni, a od ostatniego szczytu minęło dopiero około 100 dni.

To handel detaliczny napędza hossy bitcoina. Kiedy [inwestorzy detaliczni] przestają kupować, jest to ostrzeżenie przed bessą. Nie przestali jednak kupować. napisał w sobotę na Twitterze, Willy Woo obok wielu wykresów.

Niedziela była datą największego odblokowania z serii odblokowań z funduszu Grayscale Bitcoin Trust, która wyniosła 16 000 BTC. Wydarzenie oczekiwane przez wielu z nerwowością wpłynęło tylko częsciowo na zachowanie cen, jednak nie są to drastyczne zmiany. Dzisiejszy spadek o około 1000$ na BTC może być opóźnionym następstwem działań Grayscale.

Odblokowanie środków z funduszu BTC Grayscale
Źródło: https://www.bybt.com/Grayscale
Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.