Cena Bitcoina powyżej 59 000 USD! Kryptowalutę dzieli już tylko 14% od dotychczasowego ATH | Wiadomości | CrypS.

Cena Bitcoina powyżej 59 000 USD! Kryptowalutę dzieli już tylko 14% od dotychczasowego ATH

Filip Dzięciołowski
Cena bitcoina rośnie

Król cyfrowych aktywów kontynuuje swój rajd cenowy rosnąc od początku 2024 roku o ponad 40%. Bitcoin walczy o przebicie poziomu 60 tys. dolarów, po którym cel będzie już tylko jeden – osiągnięcie nowego historycznego rekordu cenowego (ATH).


  • Kurs bitcoina rośnie kolejny dzień z rzędu i jest wyżej o 4,93% niż 24 godziny temu osiągając poziom 59 259 dolarów,
  • Do przebicia aktualnego ATH z 10 listopada 2021 roku, które wyniosło dokładnie 68 789, 63 dolarów, bitcoinowi brakuje już tylko 13.69%,
  • To mniej niż kryptowaluta urosła w ciągu ostatnich 7 dni.

Nowe ATH bitcoina tuż za rogiem

Cena bitcoina przekroczyła dziś kolejny poziom, jakim jest 59 tysięcy dolarów. Ostatni raz mogliśmy go widzieć na wykresie cenowym BTC w dniu 1 grudnia 2021 roku, czyli 3 tygodnie po osiągnięciu dotychczasowego rekordu wszechczasów.

W chwili, gdy piszę ten artykuł, kurs BTC wynosi 59 272 dolarów, co przekłada się na wzrost o 4,93% w ciągu ostatnich 24 godzin. W skali tygodnia król kryptowalut podskoczył o 15,36% na swoim wykresie cenowym. Od samego początku tego roku BTC zdążył wzrosnąć o 40%, jak widać na poniższym wykresie:

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Bycze nastroje, które pchają kurs BTC do góry, są spowodowane przede wszystkim napływem miliardowego kapitału ze strony inwestorów instytucjonalnych do funduszy giełdowych (ETF-ów) dot. rynku spot dla tego aktywa.

Dziś możemy mówić o trzecim już dniu, w którym emitenci ETF-ów notują rekordowe wpływy środków. Najwięcej pieniędzy spływa do tego typu instrumentu finansowego od firmy BlackRock (ETF IBIT), która to odnotowała wczoraj 520 milionów dolarów napływu w ciągu jednego dnia.

Suma wszystkich środków netto, które znajdują się pod opieką tego podmiotu w ramach jego ETF-a, to 6,5 miliarda dolarów.

Na drugim miejscu znajduje się natomiast Fidelity ze swoim FBTC, do którego wczoraj wpłynęło 126 milionów dolarów. Łączna kwota, jaką zarządza ten fundusz, to 4,5 miliarda dolarów.

Cena bitcoina rośniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.