Cena Bitcoina (BTC) nie zatrzyma się na 100 tys. USD! Arthur Hayes wyjaśnia, dlaczego | Wiadomości | CrypS.

Cena Bitcoina (BTC) nie zatrzyma się na 100 tys. USD! Arthur Hayes wyjaśnia, dlaczego

Karolina Zawodnik

Współzałożyciel oraz były dyrektor generalny giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX – Arthur Hayes – stwierdził, że bitcoin stanowi jedyny ratunek w czasach rozszerzających się bilansów banków centralnych.


  • Były CEO BitMEX-a spodziewa się dalszego wzrostu wartości bitcoina na tle ulegających inflacji walut fiducjarnych, 
  • Arthur Hayes porównał także BTC do złota, twierdząc, iż czołowa z kryptowalut jest pod wieloma aspektami lepsza.

Bitcoin będzie zyskiwał, waluty fiducjarne pójdą na dno

Podczas konferencji Token2049 w Dubaju popularny amerykański przedsiębiorca poruszył temat polityki pieniężnej prowadzonej przez rząd Stanów Zjednoczonych, a także przez innych gigantów gospodarczych tj. Chiny czy Japonia. 

Współzałożyciel BitMEX-a zaznaczył, że ​​realne rentowności będą w dalszym ciągu ujemne, co amerykański Fed i Departament Skarbu aktywnie starają się utrzymać. Arthur Hayes założył więc, iż w przypadku kontynuacji tego trendu, wartość BTC oraz innych kryptowalut będzie dalej rosła. Dodał obok, iż prawdopodobieństwo, że realne rentowności w najbliższym czasie będą dodatnie, jest bardzo małe.

Zdaniem byłego CEO BitMEX-a dane dotyczące PKB podawane przez Stany Zjednoczone i inne rządy do opinii publicznej, są sztuczne.

BTC jako aktywo lepsze od złota

Arthur Hayes wspomniał o alternatywach tj. złoto. Wziął pod uwagę m.in. istnienie tego kruszcu od tysięcy lat. Choć przedsiębiorca ten widzi, iż metal ten spełniał swoją funkcję przez wiele czasu, obok zauważa, iż ma on też kilka wad. 

Najlepszym wyborem w opinii wspomnianego inwestora jest więc bitcoin. Zdaniem współzałożyciela BitMEX-a kryptowaluta ta nie ma żadnych potencjalnych negatywnych stron.

Porównując BTC z królem wśród metali szlachetnych, uwypuklił to, że złoto jest trudne do przenoszenia, w szczególności w dużych ilościach, podczas gdy bitcoin jest cyfrowy. Zauważył on, iż kruszec ten łatwo jest skonfiskować, a tego samego nie można zrobić w przypadku czołowej kryptowaluty bez dostępu do kluczy prywatnych. 

Biorąc pod uwagę niezmienioną politykę pieniężną prowadzoną przez USA, Arthur Hayes spekuluje, że ludzie powinni zwrócić się w stronę bitcoina, mimo iż ten zaliczył już ogromny wzrost wartości. W jego opinii kurs tej wirtualnej waluty będzie dalej rósł i z pewnością nie zatrzyma się na 100 tys. dol. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.