Capital International Group kupuje 12,2% udziałów MicroStrategy | Wiadomości | CrypS.

Capital International Group kupuje 12,2% udziałów MicroStrategy

Konrad Juszczyk
microstrategy bitcoin

MicroStrategy jest zdecydowanie największym biznesowym posiadaczem BTC na świecie. Firma posiada ponad 110 000 BTC, przez co stała się powodem zainteresowania Capital International Group, który kupił udziały w firmie.

Sprzedaż 12% udziałów

Według dokumentów SEC Capital International Group, zarządzający aktywami o wartości 2,3 biliona dolarów z siedzibą w Los Angeles, zakupił 12,2% udziałów w MicroStrategy. Capital Group ma teraz około 560 milionów dolarów udziałów w MicroStrategy, co czyni ją drugim co do wielkości udziałowcem firmy po BlackRock, który posiada około 700 milionów dolarów.

capital international group

Capital International Group świadczy usługi dla szerokiego grona klientów z branży finansowej, jednak wcześniej firma nie zwracała uwagi na aktywa kryptograficzne. Inwestycja w MicroStrategy sugeruje, że jedna z największych organizacji inwestycyjnych na świecie może szerzej przyglądać się ekspozycji na aktywa cyfrowe.

Microstrategy największym wielorybem

Obsesja MicroStrategy na kupowanie bitcoinów jest jedną z głównych przyczyn fenomenalnej hossy kryptowalut, która rozpoczęła się w zeszłym roku. Firma z Wirginii zaczęła skupować aktywa w zeszłym roku, inwestując w sierpniu 250 milionów dolarów. Od tego czasu firma kupiła dużo więcej BTC, a dyrektor generalny firmy, Michael Saylor regularnie promuje wartość cyfrowego złota.

MicroStrategy obecnie posiada więcej BTC niż jakakolwiek inna firma notowana na giełdzie i chociaż jej działalność w zakresie analizy danych korporacyjnych jest opłacalna, inwestorzy coraz częściej postrzegają firmę jako realną alternatywę dla bezpośredniego inwestowania w Bitcoin.

microstrategy bitcoin



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.