Były CEO Mt. Gox domaga się zamknięcia procesu | Wiadomości | CrypS.

Były CEO Mt. Gox domaga się zamknięcia procesu

Mariusz Przepiórka
były ceo mt.gox domaga się zakończenia sprawy przeciwko niemu

Mark Karpeles, były CEO niesławnej giełdy Mt. Gox, zwrócił się do sądu z wnioskiem o całkowite zamknięcie procesu o oszustwo, który wytoczył mu dawny klient Gregory Greene. Karpeles w swym wniosku argumentuje, że Greene zmienił faktyczną podstawę swoich roszczeń.

Greene dobrowolnie zrezygnował już z dwóch innych roszczeń. Wcześniej zarzucał Karpelesowi także niewłaściwe zarządzanie giełdą i pozostawienie luk w zabezpieczeniach, które umożliwiały dokonywanie ataków hakerskich.

Gregory Greene złożył pozew w imieniu użytkowników bitcoina w sądzie stanu Filadelfia. Zarzucił Karpelesowi i giełdzie Mt. Gox zaniedbania i oszustwo, a także brak zabezpieczeń przed kradzieżą. Greene, wyceniający swoje zasoby bitcoina na 25 tys. USD, twierdził, że giełda nie zapewniła użytkownikom poziomu bezpieczeństwa, za które płacili.

Karpeles wcześniej był już sądzony w Japonii pod zarzutami defraudacji, nadużycia zaufania i manipulacji danymi. Prokurator domagał się 10 lat więzienia, jednak sąd uwolnił go od tych zarzutów i wydał wyrok w zawieszeniu za fałszerstwo.

były ceo mt.gox domaga się zakończenia sprawy przeciwko niemu
reklama
reklama