Były CEO Mt. Gox domaga się zamknięcia procesu | Wiadomości | CrypS.

Były CEO Mt. Gox domaga się zamknięcia procesu

Mariusz Przepiórka
były ceo mt.gox domaga się zakończenia sprawy przeciwko niemu

Mark Karpeles, były CEO niesławnej giełdy Mt. Gox, zwrócił się do sądu z wnioskiem o całkowite zamknięcie procesu o oszustwo, który wytoczył mu dawny klient Gregory Greene. Karpeles w swym wniosku argumentuje, że Greene zmienił faktyczną podstawę swoich roszczeń.

Greene dobrowolnie zrezygnował już z dwóch innych roszczeń. Wcześniej zarzucał Karpelesowi także niewłaściwe zarządzanie giełdą i pozostawienie luk w zabezpieczeniach, które umożliwiały dokonywanie ataków hakerskich.

Gregory Greene złożył pozew w imieniu użytkowników bitcoina w sądzie stanu Filadelfia. Zarzucił Karpelesowi i giełdzie Mt. Gox zaniedbania i oszustwo, a także brak zabezpieczeń przed kradzieżą. Greene, wyceniający swoje zasoby bitcoina na 25 tys. USD, twierdził, że giełda nie zapewniła użytkownikom poziomu bezpieczeństwa, za które płacili.

Karpeles wcześniej był już sądzony w Japonii pod zarzutami defraudacji, nadużycia zaufania i manipulacji danymi. Prokurator domagał się 10 lat więzienia, jednak sąd uwolnił go od tych zarzutów i wydał wyrok w zawieszeniu za fałszerstwo.

były ceo mt.gox domaga się zakończenia sprawy przeciwko niemureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.