Bunt Grupy Wagnera odbił się pozytywnie na Tetherze | Wiadomości | CrypS.

Bunt Grupy Wagnera odbił się pozytywnie na Tetherze

tether-usdt

W minioną sobotę świat obserwował to, co działo się w Rosji. Trwał tam bunt Grupy Wagnera. Przez kilka godzin wiele wskazywało na to, że władzę nad Moskwą przejmą rebelianci. Wydarzenie z zapartym tchem śledzili inwestorzy. Zamach stanu w jednym z największych krajów świata z pewnością zatrząsnąłby parkietem. Nas interesuje jednak to, co działo się wtedy na rynku tethera.


Grupa Wagnera: rewolucja w Rosji czai się za rogiem?

Nie do końca wiadomo, co działo się w miniony weekend w Rosji. Najpierw Grupa Wagnera, czyli oddział najemników, z usług których korzysta Moskwa, ogłosiła bunt, zajęła Rostów nad Donem i ruszyła na Moskwę. Zatrzymała się ok. 350 km od stolicy. Rebelia została zakończona, a lider Wagnerowców, Jewgienij Prigożyn, zgodził się udać na Białoruś. W tej chwili nie wiadomo jednak, gdzie się znajduje.

Tak jak wspomnieliśmy, nie wiadomo, co działo się w Rosji. Czy była to próba zamachu stanu? Sam najbardziej zainteresowany twierdzi, że nie. Tyle że może kłamać, bowiem potwierdzeniem takiej informacji skazałby się na śmierć. Pomijając to wszystko, ten jednodniowy konflikt jest doskonałym przykładem tego, jak czynniki polityczne mogą wpływać na kryptowaluty.

Niedawna analiza od serwisu Kaiko pokazała, jak w tym gorącym okresie kształtowały się wolumeny tethera (USDT) w relacji z rublem. Zaobserwowano gwałtowny wzrost wolumenu na parze rubel-USDT.

USDT i rubel

To nie pierwszy raz, kiedy obserwujemy coś takiego. Największy wolumen odnotowany dla tej pary walutowej w ciągu ostatnich dwóch lat zarejestrowano na początku lutego 2022 r., czyli też w trakcie trwania wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Skąd wziął się obecny skok? Może to sugerować, że wielu inwestorów uciekało z rubla w alternatywę do dolara, jaką jest USDT. Skok wolumenu zaobserwowano już 23 czerwca. Tether, firma stojąca za stablecoinem USDT, wprowadziła wtedy na rynek Tether Gold, czyli token powiązany ze złotem. Kruszec jest zaś najlepszym długoterminowym zabezpieczeniem przed inflacją i kryzysami (także militarnymi). Możliwe więc, że wielu inwestorów obawiało się też, że z konfliktu w Rosji urodzi się coś większego.

tether-usdtreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.