Brytyjski regulator zakazuje reklam Floki Inu | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski regulator zakazuje reklam Floki Inu

Mariusz Przepiórka
Brytyjski regulator zakazuje reklam Floki Inu

Brytyjska Advertising Standards Authority (ASA) zakazała emisji reklamy promującej kryptowalutę Floki Inu. Organ nadzorujący branżę reklamową stwierdził, że kampania promująca tokena memicznego była „nieodpowiedzialna”.

Według doniesień U. Today, londyńskie metro zostało zalane reklamami Floki Inu, które miały uczynić z kryptowaluty kolejną gwiazdę przestrzeni kryptowalutowej pod hasłem „Missed DOGE? Get Floki” (Przegapiłeś DOGE? Weź Floki).

W wyniku tej kampanii niektórzy krytycy domagali się zakazania reklam kryptowalut w londyńskim transporcie publicznym, a ASA przeprowadziła dochodzenie w sprawie intensywnych działań marketingowych Floki Inu. Organizacja ustaliła, że reklamy Floki Inu, którego powstanie zostało zainspirowane psem Shiba Inu prezesa SpaceX Elona Muska, naruszyły lokalne standardy reklamowe, próbując wykorzystać „strach przed przegapieniem” (FOMO) czegoś ważnego.

Zespół stojący za kryptowalutą twierdzi, że zrobił wszystko, co możliwe, aby zachować zgodność z przepisami, ale wszystko wskazuje na to, że regulator ma inne zdanie. Według U.Today, Advertising Standards Authority of Ireland (ASAI) również niedawno stwierdziła, że kampania reklamowa Floki Inu naruszyła jej zasady dotyczące reklamy.

Brytyjski regulator zakazuje reklam Floki Inureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.