Brazylia uruchomi nowy system szybkich płatności PIX | Wiadomości | CrypS.

Brazylia uruchomi nowy system szybkich płatności PIX

Mariusz Przepiórka
pix brazylia payment

Brazylijski bank centralny zapowiedział uruchomienie nowego system błyskawicznych płatności. W zamierzeniu ma to być alternatywa dla korzyści płynących z kryptowalut. Zdaniem agencji Reutera celem planowanej platformy jest również zmniejszeniu kosztów przelewów ponoszonych przez użytkowników.

Platforma pod nazwą PIX pozwoli na dokonywanie płatności w dowolnym czasie. Usługa będzie dostępna z telefonów komórkowych, poprzez bankowość elektroniczną oraz w bankomatach. Zgodnie z zapowiedzią czas realizacji przelewu wyniesie najwyżej 10 sekund.

Brazylijski bank centralny informuje, że platforma ruszy 10 listopada. Prezes banku Roberto Campos Neto twierdzi, że PIX odpowiada na potrzeby ludzi, którzy chcą otrzymać takie narzędzie do płatności, które jest jednocześnie tanie, szybkie, przejrzyste i bezpieczne. Jego zdaniem platforma posiada te cechy i może z powodzeniem konkurować z bitcoinami, kryptowalutami i innymi cyfrowymi aktywami. PIX będzie obsługiwać także mikropłatności, dlatego w zamierzeniu ma być bardzo przydatny w codziennym użytkowaniu.

pix brazylia paymentreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.