Brazylia uruchomi nowy system szybkich płatności PIX | Wiadomości | CrypS.

Brazylia uruchomi nowy system szybkich płatności PIX

Mariusz Przepiórka
pix brazylia payment

Brazylijski bank centralny zapowiedział uruchomienie nowego system błyskawicznych płatności. W zamierzeniu ma to być alternatywa dla korzyści płynących z kryptowalut. Zdaniem agencji Reutera celem planowanej platformy jest również zmniejszeniu kosztów przelewów ponoszonych przez użytkowników.

Platforma pod nazwą PIX pozwoli na dokonywanie płatności w dowolnym czasie. Usługa będzie dostępna z telefonów komórkowych, poprzez bankowość elektroniczną oraz w bankomatach. Zgodnie z zapowiedzią czas realizacji przelewu wyniesie najwyżej 10 sekund.

Brazylijski bank centralny informuje, że platforma ruszy 10 listopada. Prezes banku Roberto Campos Neto twierdzi, że PIX odpowiada na potrzeby ludzi, którzy chcą otrzymać takie narzędzie do płatności, które jest jednocześnie tanie, szybkie, przejrzyste i bezpieczne. Jego zdaniem platforma posiada te cechy i może z powodzeniem konkurować z bitcoinami, kryptowalutami i innymi cyfrowymi aktywami. PIX będzie obsługiwać także mikropłatności, dlatego w zamierzeniu ma być bardzo przydatny w codziennym użytkowaniu.

pix brazylia payment
reklama
reklama