Bloomberg zapowiada stworzenie ram prawnych dla kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Bloomberg zapowiada stworzenie ram prawnych dla kryptowalut

Mariusz Przepiórka
bloomberg bitcoin

Michael Bloomberg, miliarder i potentat medialny, który zamierza wystartować w wyborach prezydenckich w USA, przedstawił plan reformy finansowej. Obecnie Bloomberg ubiega się o nominację Partii Demokratycznej. W wewnętrznych sondażach ma 19% i wyprzedza go jedynie Bernie Sanders.

Plany Bloomberga obejmują stworzenie scentralizowanego rejestru wszystkich transakcji finansowych. Jego zdaniem ma to pomóc w przywróceniu zabezpieczeń, które funkcjonowały od roku 2008, a zostały zniesione przez Donalda Trumpa.

Bloomberg odniósł się również do kryptowalut. Przyznał, że ta branża o wartości setek miliardów dolarów wciąż nie doczekała się solidnych podstaw prawnych. Opublikowany program finansowych reform zawiera m.in. stwierdzenia dotyczące potrzeby określenia kwestii nadzoru nad rynkiem kryptowalutowym.

Ponadto Bloomberg proponuje stworzenie ram prawnych dla ICO oraz jasne wskazanie, które tokeny są, a które nie są papierami wartościowymi. Zapowiada również, że zajmie się ochroną klientów przed kryptowalutowymi oszustwami oraz jasno określi sposoby opodatkowania inwestycji kryptowalutowych.

bloomberg bitcoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.