Bittrex wprowadza tureckiego stablecoina BiLira | Wiadomości | CrypS.

Bittrex wprowadza tureckiego stablecoina BiLira

Redakcja
bitlira turecka lira

Użytkownicy giełdy Bittrex Global, mogą teraz używać swoich tokenów ERC-20 BiLira do zakupu Bitcoina (BTC) i Tethera (USDT).

Według ogłoszenia, w cyrkulacji znajduje się obecnie 20 milionów tokenów BiLira. Tokeny TRYB są emitowane w momencie dokonywania depozytu, a przed ich wydaniem odbywa się proces weryfikacji tożsamości. Następnie użytkownicy wymieniają swoje tokeny na walutę fiat i przesyłają je do sieci za pomocą platformy BiLira.

Kraje wschodzące jako pierwsze przyjmą krajowe cyfrowe waluty

Zespół BiLira wyjaśnił, że kraje wschodzące, takie jak Turcja, mają inne spojrzenie na kryptowaluty ze względu na ich niestabilne gospodarki i problemy z płynnością dolara amerykańskiego. BiLira przewiduje, że w przyszłości każdy kraj stworzy swojego własnego stablecoina zabezpieczonego fiatami, a ze względu na brak solidnej infrastruktury gospodarczej to właśnie kraje wchodzące będą pierwszymi, które je wprowadzą.

“Turecki stablecoin wspierany przez Lirę będzie furtką do następnej generacji finansów dla tureckiej populacji kryptowalutowej, ponieważ pozwoli to na większą swobodę dla użytkowników, dzięki odejściu od bardziej scentralizowanych struktur”.

– wyjaśnił dyrektor operacyjny BiLira Vidal Arditi.

“Notowanie BiLira na globalnej giełdzie kryptowalutowej umożliwiłoby Turkom udział w globalnej gospodarce. Ponadto, otworzy ona alternatywny kanał finansowy pomiędzy obywatelami tureckimi, którzy mieszkają za granicą, a ich krewnymi w kraju”.

Prezes Bittrex Global, Tom Albright, zdefiniował BiLire jako wiarygodną alternatywę dla 80 milionów ludzi, którzy będą mogli kupić kryptowaluty za pomocą tureckiej liry:

“Dzięki partnerstwu takiemu jak BiLira, planujemy wprowadzić na turecki rynek więcej usług finansowych, ponieważ coraz więcej osób inwestuje i interesuje się aktywami cyfrowymi”.

bitlira turecka lirareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.