Bittrex wprowadza tureckiego stablecoina BiLira | Wiadomości | CrypS.

Bittrex wprowadza tureckiego stablecoina BiLira

Zerelik Maciej
bitlira turecka lira

Użytkownicy giełdy Bittrex Global, mogą teraz używać swoich tokenów ERC-20 BiLira do zakupu Bitcoina (BTC) i Tethera (USDT).

Według ogłoszenia, w cyrkulacji znajduje się obecnie 20 milionów tokenów BiLira. Tokeny TRYB są emitowane w momencie dokonywania depozytu, a przed ich wydaniem odbywa się proces weryfikacji tożsamości. Następnie użytkownicy wymieniają swoje tokeny na walutę fiat i przesyłają je do sieci za pomocą platformy BiLira.

Kraje wschodzące jako pierwsze przyjmą krajowe cyfrowe waluty

Zespół BiLira wyjaśnił, że kraje wschodzące, takie jak Turcja, mają inne spojrzenie na kryptowaluty ze względu na ich niestabilne gospodarki i problemy z płynnością dolara amerykańskiego. BiLira przewiduje, że w przyszłości każdy kraj stworzy swojego własnego stablecoina zabezpieczonego fiatami, a ze względu na brak solidnej infrastruktury gospodarczej to właśnie kraje wchodzące będą pierwszymi, które je wprowadzą.

„Turecki stablecoin wspierany przez Lirę będzie furtką do następnej generacji finansów dla tureckiej populacji kryptowalutowej, ponieważ pozwoli to na większą swobodę dla użytkowników, dzięki odejściu od bardziej scentralizowanych struktur”.

– wyjaśnił dyrektor operacyjny BiLira Vidal Arditi.

„Notowanie BiLira na globalnej giełdzie kryptowalutowej umożliwiłoby Turkom udział w globalnej gospodarce. Ponadto, otworzy ona alternatywny kanał finansowy pomiędzy obywatelami tureckimi, którzy mieszkają za granicą, a ich krewnymi w kraju”.

Prezes Bittrex Global, Tom Albright, zdefiniował BiLire jako wiarygodną alternatywę dla 80 milionów ludzi, którzy będą mogli kupić kryptowaluty za pomocą tureckiej liry:

„Dzięki partnerstwu takiemu jak BiLira, planujemy wprowadzić na turecki rynek więcej usług finansowych, ponieważ coraz więcej osób inwestuje i interesuje się aktywami cyfrowymi”.

bitlira turecka lira
reklama
reklama