Bitstamp wdraża narzędzia Fireblocks'u | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp wdraża narzędzia Fireblocks’u

Marek Lesiuk
crypto assets

Bitstamp, znana giełda walut wirtualnych, rozpocznie obsługę transferów kryptoaktywów za pomocą oprogramowania do procesowania wirtualnych transakcji dostarczonego przez Fireblocks.

Ma to usprawnić ich przebieg, podnieść wygodę obsługi oraz (przede wszystkim) poprawić stan bezpieczeństwa – co stanowi główne pole zainteresowania Fireblocks’a. Umożliwi także, za pośrednictwem kanału Fireblocks’a, połączenie kont na Bitstampie oraz innych platformach.

Obsługa ta jednakże dotyczyć będzie tylko niewielkiej części operacji. Podwyższony poziom bezpieczeństwa i wygody będzie bowiem proponowany przez Bitstampa jedynie klientom uznanym przezeń za “równiejszych” w stosunku do innych – tj. jedynie tym instytucjonalnym i jedynie tym, którzy obracają odpowiednio dużymi kwotami.

Wszystkim natomiast klientom Bitstampa oferowane są usługi stakingowe, których wykonawcą jest BitGo, inna znana firma z branży bezpieczeństwa z zakresu kryptowalut. Depozyty umieszczone u niej przez przez Bitstampa, a należące do użytkowników giełdy, ubezpieczone są do kwoty 100 milionów dolarów.

Fireblocks jest podmiotem działającym w obszarze bezpieczeństwa technologii blockchainowych. Dostarcza on środowisko programistyczne oraz narzędzia – określane zbiorczo jako Secure Transfer Environment – do obsługi giełd, portfeli, depozytów i innych elemenów niezbędnych do eksploatacji i obrotu zasobami cyfrowymi, dbając przy tym o płynność przebiegu operacji, oraz oczywiście o adekwatny (tj. wysoki) poziom zabezpieczeń.

Obecnie Fireblocks obsługuje transakcje na ponad 20 giełdach, dostarcza także instrumentów do zarządzania aktywami wirtualnymi szeregowi molochów na rynku inwestycyjnym (do grona klientów zaliczają się firmy takie jak Amber AI, Blockfills, Celsius, Dunamis, Galaxy Digital, Genesis Global Trading, GSR czy Woorton).

crypto assets



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.