Bitstamp przenosi się z Wielkiej Brytanii do Luksemburga | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp przenosi się z Wielkiej Brytanii do Luksemburga

Zerelik Maciej
bitstamp

Bitstamp, jedna z najstarszych i największych na świecie giełd kryptowalut, podobno przenosi swoją działalność z Wielkiej Brytanii do Luksemburga.

Relokacja do Luksemburga

Działająca już w Luksemburgu spółka Bitstamp, rzekomo przenosi obecnie rachunki swoich klientów w Wielkiej Brytanii do Bitstamp Europe SA, podmiotu gospodarczego z siedzibą w Luksemburgu.

Według TrustNodes w dniu 21 sierpnia, giełda Bitstamp poinformowała, że spółka kończy swoją działalność w Londynie.

Bitstamp stwierdził, że migracja rachunków nie wpłynie na usługi i nie będzie wymagała żadnych działań od użytkowników:

„W celu spełnienia naszych wymogów regulacyjnych i poprawy efektywności operacyjnej, migrujemy konta naszych klientów z Bitstamp Limited do Bitstamp Europe SA., naszego podmiotu gospodarczego z siedzibą w Luksemburgu”.

W momencie pisania tego artykułu, Bitstamp nie opublikował publicznego oświadczenia dotyczącego relokacji.

Przeniesienie rachunków jest związane z Brexitem

Założony w 2011 roku Bitstamp jest jedną z pierwszych na świecie platform obsługujących kryptowalutowe transakcje. Londyński oddział Bitstamp – Bitstamp Limited, działa od lipca 2012 roku. Luksemburski oddział Bitstamp, Bitstamp Europe SA, został utworzony w 2016 roku, po uzyskaniu zgody regulatora na prowadzenie działalności w Unii Europejskiej.

Przeniesienie Bitstamp jest najwyraźniej związane z Brexitem. Po oficjalnym wycofaniu się Wielkiej Brytanii z UE 1 lutego 2020 r., urzędnicy aktywnie negocjowali porozumienie mające na celu ułatwienie operacji handlowych między Wielką Brytanią a krajami UE. 21 sierpnia główny unijny negocjator Brexitu, Michel Barnier, ostrzegł, że umowa zawarta po Brexicie między UE a Wielką Brytanią wydaje się „mało prawdopodobna”, oskarżając brytyjski rząd o „marnowanie cennego czasu”.

bitstamp
reklama
reklama