BitMEX wprowadza KYC dla wszystkich użytkowników | Wiadomości | CrypS.

BitMEX wprowadza KYC dla wszystkich użytkowników

Redakcja
Bitmex - logo

Giełda kontraktów terminowych BitMEX, do 28 sierpnia 2020 roku, zacznie wymagać od wszystkich użytkowników weryfikacji tożsamości. BitMEX twierdzi, że uruchomienie “Programu Weryfikacji Użytkowników” będzie promować “bardziej godne zaufania i bezpieczne środowisko handlowe dla wszystkich użytkowników BitMEX”.

W ciągu dziesięciu lat działalności branży kryptowalut, cały czas wzrastała presja na firmy, aby przyjęły regulacje KYC i AML, obie powszechnie stosowane w tradycyjnej przestrzeni finansowej. Nawet giełda zarządzana przez libertarian – ShapeShift, ostatecznie została podporządkowana regulatorom. Teraz nowe regulacje wprowadza także BitMEX.

“Staraliśmy się, aby było to połączenie lekkości i łatwości. Lokalizacja geograficzna jest dla nas bardzo ważna. Choć może to zdenerwować niektórych użytkowników BitMEXa, to w dłuższej perspektywie może być dobre”.

– powiedział Ben Radclyffe, dyrektor handlowy 100x Group, nowego firma holdingowa platformy BitMEX.

Giełdy kryptowalut obsługujące klientów instytucjonalnych, muszą wprowadzić KYC i AML, ponieważ jest to niezbędne dla dalszego rozwoju branży kryptwalut, gdyż zapewnia utrzymanie oszustów z dala i pozwala graczom instytucjonalnym czuć się coraz bardziej swobodnie z tą klasą aktywów”.

– powiedział Henri Arslanian, szef fintech i kryptowalut w firmie księgowej PwC.

Jak będzie wyglądał proces weryfikacji?

Sam proces identyfikacji powinien trwać około pięciu minut. Jest to czteroetapowy proces, który jak twierdzi BitMEX, jest podobny do weryfikacji na innych giełdach. Użytkownicy zostaną poproszeni o zrobienie selfie oraz będą musieli odpowiedzieć na kilka pytań związanych ze źródłem pochodzenia środków i doświadczeniem handlowym.

Istnieje również praktyczna korzyść z weryfikacji użytkowników. Ma ona pozwolić BitMEXowi na:

“wiarygodną weryfikację faktycznego właściciela rachunku w przypadku sporu, włamania lub ubezwłasnowolnienia”

– możemy przeczytać w opublikowanym dziś wpisie na blogu.

W ramach uruchomienia weryfikacji, BitMEX ujawni również szczegóły dotyczące Turnieju Handlowego, w którym zweryfikowani użytkownicy będą mogli wygrywać nagrody.

Bitmex - logoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.