Giełda BitMEX stała się neutralna pod względem emisji CO2 | Wiadomości | CrypS.

Giełda BitMEX stała się neutralna pod względem emisji CO2

Maciej Żerelik
bitmex logo

Giełda kryptowalut BitMEX twierdzi, że jest już oficjalnie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Ogłoszenie jest następstwem wcześniejszego zobowiązania do osiągnięcia neutralności węglowej.

Prezes BitMEX Alexander Höptner napisał w przygotowanym oświadczeniu:

Zrównoważony rozwój jest wyzwaniem naszych czasów. Bitcoin – i kryptowaluta w ogóle – jest technologią transformacyjną naszych czasów. Szczególnie w okolicach COP26, to naturalne, że kryptowaluty stają przed trudnymi pytaniami o wpływ na środowisko technologii, która umożliwia naszą pracę.

W maju BitMEX zobowiązał się do neutralności węglowej i rozpoczął program kompensacji emisji dwutlenku węgla, który polegał na przekazaniu co najmniej 0,0026 USD za każdy 1 USD opłat, które płacili jego klienci. Höptner dodał:

Jest to ważne, ponieważ pozwala nam złagodzić wpływ naszej obecnej działalności na środowisko, podczas gdy my tworzymy bardziej strukturalne, długoterminowe plany.

Kompensacja emisji dwutlenku węgla, kryptowaluty i środowisko

Kryptowaluty takie jak Bitcoin zużywają ogromną ilość energii. Szacunki Uniwersytetu Cambridge sugerują, że Bitcoin – gdyby był państwem – znalazłby się w czołówce krajów świata pod względem rocznego zużycia. To z kolei przekłada się na znaczny ślad węglowy. Bitcoin produkuje również duże ilości odpadów elektronicznych. Koparki służące do jego wydobycia mają bowiem krótki okres przydatności do użytku.

Wiele firm na całym świecie – nie tylko BitMEX – przyjęło system kompensacji emisji dwutlenku węgla, aby zająć się kwestią zrównoważonego rozwoju.

bitmex logoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.