Giełda BitMEX stała się neutralna pod względem emisji CO2 | Wiadomości | CrypS.

Giełda BitMEX stała się neutralna pod względem emisji CO2

Zerelik Maciej
bitmex logo

Giełda kryptowalut BitMEX twierdzi, że jest już oficjalnie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Ogłoszenie jest następstwem wcześniejszego zobowiązania do osiągnięcia neutralności węglowej.

Prezes BitMEX Alexander Höptner napisał w przygotowanym oświadczeniu:

Zrównoważony rozwój jest wyzwaniem naszych czasów. Bitcoin – i kryptowaluta w ogóle – jest technologią transformacyjną naszych czasów. Szczególnie w okolicach COP26, to naturalne, że kryptowaluty stają przed trudnymi pytaniami o wpływ na środowisko technologii, która umożliwia naszą pracę.

W maju BitMEX zobowiązał się do neutralności węglowej i rozpoczął program kompensacji emisji dwutlenku węgla, który polegał na przekazaniu co najmniej 0,0026 USD za każdy 1 USD opłat, które płacili jego klienci. Höptner dodał:

Jest to ważne, ponieważ pozwala nam złagodzić wpływ naszej obecnej działalności na środowisko, podczas gdy my tworzymy bardziej strukturalne, długoterminowe plany.

Kompensacja emisji dwutlenku węgla, kryptowaluty i środowisko

Kryptowaluty takie jak Bitcoin zużywają ogromną ilość energii. Szacunki Uniwersytetu Cambridge sugerują, że Bitcoin – gdyby był państwem – znalazłby się w czołówce krajów świata pod względem rocznego zużycia. To z kolei przekłada się na znaczny ślad węglowy. Bitcoin produkuje również duże ilości odpadów elektronicznych. Koparki służące do jego wydobycia mają bowiem krótki okres przydatności do użytku.

Wiele firm na całym świecie – nie tylko BitMEX – przyjęło system kompensacji emisji dwutlenku węgla, aby zająć się kwestią zrównoważonego rozwoju.

bitmex logo
reklama
reklama