Bitfinex uruchomi opcje krypto i stablecoina opartego na złocie | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex uruchomi opcje krypto i stablecoina opartego na złocie

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitfinex

Giełda kryptowalutowa Bitfinex zamierza rozszerzyć swoją ofertę o opcje krypto oraz kryptowalutę opartą na złocie. Informację tę wyjawił dyrektor techniczny giełdy Paolo Ardoino. Tether, siostrzana firma giełdy, wprowadziła popularną kryptowalutę USDT opartą na USD. Nowa waluta również zostanie wyemitowana przez tę firmę pod prawdopodobną nazwą Tether-Gold. Na razie jednak nie ujawniono bliższych szczegółów.

Opcje krypto mają znaleźć się w ofercie giełdy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Obecnie spółka pracuje z zewnętrznymi ekspertami nad zapewnieniem płynności nowych aktywów. Poza tym giełda nawiązała współpracę z wieloma branżami, aby umożliwić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy produktów za pośrednictwem kryptowalutowych kart podarunkowych. Zdaniem Ardoino ważne jest, by ludzie zobaczyli sens posiadania kryptowalut inny niż tylko w celu wymiany na tradycyjną walutę.

Instrumenty pochodne kryptowalut to nowy trend na tym dość młodym rynku. Coraz więcej podmiotów rozważa wprowadzenie ich do swojej oferty, jednak dla z drugiej strony instytucje regulujące rynki pozostają wobec nich sceptyczne, czego przykładem może być niedawny komunikat regulatora Hongkongu, który wystosował ostrzeżenie w zakresie krypto walutowych kontraktów futures.

giełda kryptowalut bitfinexreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.