Bitcoinowy fundusz pomaga ofiarom wybuchu w Libanie | Wiadomości | CrypS.

Bitcoinowy fundusz pomaga ofiarom wybuchu w Libanie

Redakcja
liban wybuch

Wybuch w Bejrucie zadał niszczycielski cios gospodarce kraju. Finanse Libanu i tak były już bardzo słabe, jeszcze zanim miała miejsce ostatnia eksplozja. System bankowy doznał ogromnych szkód, a dostęp do własnych funduszy, może stać się ogromnym wyzwaniem dla ludzi. Właśnie powstał Bitcoinowy fundusz o nazwie “Crypto Disaster Relief For Beirut”, mający na celu, nieść pomoc ofiarom wybuchu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Expats, locals, internationals or any cryptocurrency owner, if you wish to help Lebanon after the disaster that hit Beirut on the 4th of August, by donating cryptocurrencies: this post is for you!! A cryptocurrency disaster relief donation fund has been set up by Lebanese expats that wish to help in any way possible. If interested visit the following correspondent website www.cryptofundlebanon.com The beneficiary organizations of this crowd funding are: @muwatinlebnene, @embrace_lebanon, @minteshreen and @baytna_baytak. This initiative aims at diversifying the flow of donations coming to Lebanon and at bypassing the corrupt Lebanese conventional financial system: the banks. The crowd funding will help the organizations provide food, shelter and medical assistance for the victims of the explosion. For more information, please contact: @anthonyhayek1 or @sergeanghelopoulos

Post udostępniony przez مواطن لبناني (@muwatinlebnene)

Zwolennicy BTC stanęli na wysokości zadania i uruchomili fundusz w celu zapewnienia pomocy ofiarom eksplozji. Wysiłki kryptowalutowej społeczności zapewniły obywatelom Libanu dostęp do pieniędzy w tak trudnych czasach. Fundusz został uruchomiony przez libańskich ekspatów z Europy, zaniepokojonych poważnym kryzysem bankowym, który może jeszcze bardziej sparaliżować gospodarkę.

Korzyści z kryptowalut

Kampania funduszu Bitcoin Beirut mówi, że system finansowy kraju jest skorumpowany do samego końca. Na swoim Instagramie fundusz chce podkreślić korzyści płynące z wykorzystania transakcji kryptowalutowych w celu ominięcia konwencjonalnego systemu bankowego, który jest dotknięty korupcją, nieefektywnością i wadami technicznymi.

Fundusz wzmacnia pozycję ludzi, dzięki zaufanym handlowcom pozagiełdowym, którzy zapewniają obywatelom bardzo potrzebną płynność. Lokalne organizacje pozarządowe, w tym Baytna Baytak, są finansowane przez fundusz Bitcoin Beirut, aby pomóc ludziom w poszukiwaniu żywności, schronienia i bezpieczeństwa.

Saifedean Ammous, mieszkający w Libanie palestyński profesor, organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz libańskiego Czerwonego Krzyża i Beit el Baraka. Jego wysiłki przyniosły rezultaty i udało mu się zebrać BTC o wartości kilkuset dolarów. Inna organizacja non-profit o nazwie “Kilna Ya3ne Kilna” również wykorzystuje bitcoiniowy crowdfundingowy model do wypłacania pomocy humanitarnej.

Kryzys polityczny i finansowy w Libanie

Liban znajduje się w samym środku kryzysu politycznego i gospodarczego. Główni przywódcy podali się do dymisji po kilku dniach brutalnych protestów, ponieważ ludzie obwiniali ich za endemiczną korupcję. Grupy zbrojne przejęły biura i budynki rządowe w całym kraju.

Stan gospodarki kraju był już zrujnowany przed niefortunnym wybuchem. Zdecentralizowany charakter kryptowalut i funduszu Bitcoin Beirut sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem w tak niesprzyjających czasach. Kryzys pokazał, że przemysł kryptograficzny potrafi lepiej radzić sobie z trudnościami finansowymi niż tradycyjne systemy.

liban wybuchreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.