Bitcoin to "nowotwór" - mówi Nassim Taleb | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin to „nowotwór” – mówi Nassim Taleb

Maciej Żerelik
nassim taleb

Elastyczna polityka monetarna amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) doprowadziła do pojawienia się „nowotworów” takich jak Bitcoin. Taką opinię wyraził Nassim Taleb, filozof i autor kultowego Czarnego Łabędzia.


Uważam, że mieliśmy 15 lat […] Disneylandu, który skutecznie zniszczył strukturę ekonomiczną. Fed poślizgnął się, zbyt mocno obniżając stopy procentowe.

Jego zdaniem przez takie podejście ludzie poniżej 40 roku życia nie rozumieją, jak działa gospodarka. Społeczeństwo będzie musiało ponieść konsekwencje – ostrzegał filozof:

Zerowe stopy procentowe przez długi okres czasu szkodzą gospodarce, tworzysz bańki, tworzysz nowotwory takie jak Bitcoin.

Taleb wezwał do powrotu do „normalnego życia gospodarczego”. Zauważył, że cena pierwotnej kryptowaluty na poziomie 20 tys. dolarów oznacza, że są „pewne rzeczy, które należy naprawić”.

Przypomnijmy, że w lutym Taleb powiedział, że Bitcoin nie uratuje inwestorów przed inflacją i spadającymi rynkami. W czerwcu filozof nazwał pierwotną kryptowalutę „kopalnią złota” dla prawników z powodu niepewności regulacyjnej na rynku.

nassim talebreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.