Bitcoin spada poniżej 43 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin spada poniżej 43 000 USD

Zerelik Maciej
spadki

Rynek kryptowalut spada po negatywnym dniu na Wall Street. Cena Bitcoina znalazł się w najniższym punkcie od 3 miesięcy. 

Jeszcze kilka godzin temu, pierwotna kryptowaluta kosztowała około 46 000 USD. Jej cena zaczęła jednak spadać i obecnie BTC oscyluje w granicy 43 000 USD. Spadki te nie były łaskawe dla byków. Według Coinglass, tylko w ciągu 4 godzin doszło do likwidacji pozycji wartych aż 500 milionów dolarów.

Spadek cen zbiegł się w czasie z 1,9% spadkiem na S&P i 3% spadkiem na NASDAQ. Strata na globalnych rynkach mogła być spowodowana powracającymi pogłoskami, że Fed może zacząć podnosić stopy procentowe, aby walczyć z inflacją. Inflacja w USA wyniosła w listopadzie 6,8% – to prawie 40-letni szczyt.

Bitcoin już wcześniej poruszał się w reakcji na statystyki inflacyjne. Jest on w końcu uznawany za zabezpieczenie przed inflacją. W listopadzie, po opublikowaniu październikowych danych dotyczących inflacji, Bitcoin osiągnął rekordowy poziom niemal 70 000 USD.

Od zeszłego miesiąca, BTC znajdował się raczej w stagnacji przy poziomie 50 000 dolarów. Teraz wygląda na to, że wyłamał się się z tego zakresu, niestety w kierunku południowym.

spadki
reklama
reklama