Bitcoin spada poniżej 43 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin spada poniżej 43 000 USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
spadki

Rynek kryptowalut spada po negatywnym dniu na Wall Street. Cena Bitcoina znalazł się w najniższym punkcie od 3 miesięcy. 

Jeszcze kilka godzin temu, pierwotna kryptowaluta kosztowała około 46 000 USD. Jej cena zaczęła jednak spadać i obecnie BTC oscyluje w granicy 43 000 USD. Spadki te nie były łaskawe dla byków. Według Coinglass, tylko w ciągu 4 godzin doszło do likwidacji pozycji wartych aż 500 milionów dolarów.

Spadek cen zbiegł się w czasie z 1,9% spadkiem na S&P i 3% spadkiem na NASDAQ. Strata na globalnych rynkach mogła być spowodowana powracającymi pogłoskami, że Fed może zacząć podnosić stopy procentowe, aby walczyć z inflacją. Inflacja w USA wyniosła w listopadzie 6,8% – to prawie 40-letni szczyt.

Bitcoin już wcześniej poruszał się w reakcji na statystyki inflacyjne. Jest on w końcu uznawany za zabezpieczenie przed inflacją. W listopadzie, po opublikowaniu październikowych danych dotyczących inflacji, Bitcoin osiągnął rekordowy poziom niemal 70 000 USD.

Od zeszłego miesiąca, BTC znajdował się raczej w stagnacji przy poziomie 50 000 dolarów. Teraz wygląda na to, że wyłamał się się z tego zakresu, niestety w kierunku południowym.

spadkireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.