Bitcoin rozwija się szybciej niż Internet | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin rozwija się szybciej niż Internet

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
co to jest bitcoin

Choć bitcoin istnieje już od ponad dekady i urósł do rangi jednego z największych aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej, nowe dane potwierdzają tezę, że wciąż jest we wczesnej fazie adopcji. Mimo to bardzo szybko się rozwija. Liczba użytkowników w sieci BTC 12 lat po jej uruchomieniu pokrywa się z tym, czym był Internet… w 1997 roku.

Bitcoin Vs. Internet

Rozległa globalna sieć, która łączy komputery na całym świecie, znana jako Internet, jest jednym z najbardziej znaczących i cennych wynalazków XX wieku. Chociaż większość ludzi zaczęła z niego korzystać w XXI wieku, tak naprawdę został wynaleziony gdzieś w latach 60-tych.

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie świat bez Internetu, a wręcz jest to niemożliwe. Jego przyjęcie miało jednak trudny i powolny początek. Zanim liczba użytkowników Internetu wzrosła do około 120 milionów musiały minąć trzy dekady.

Ostatnie dane zebrane przez popularnego analityka kryptowalutowego Willy’ego Woo pokazują, że mniej więcej tyle wynosi również obecna baza użytkowników BTC. Połączył on dane z Cambridge Center for Alternative Finance oraz Glassnode i przedstawił najbardziej ostrożne szacunki (135 milionów).

Różnica polega na tym, że podstawowej kryptowalucie zajęło to znacznie mniej czasu niż internetowi – około dwunastu lat.

W związku z tym Woo doszedł do wniosku, że adopcja bitcoina, która jest jeszcze na wczesnym etapie, rośnie szybciej niż adopcja internetu. Willy Woo prognozuje, że jeśli BTC utrzyma się na tej ścieżce, to w 2025 roku będzie miał już miliard użytkowników.

Co ciekawe, Internet dokonał tego w 2005 roku – około cztery dekady po swoim powstaniu. Jeśli prognoza Woo się spełni, BTC może to zrobić w mniej niż 20 lat.

Bitcoin wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju

Chociaż baza użytkowników, aktywność sieci i cena zdążyły wzrosnąć tysiące razy od powstania BTC, wiele osób uważa, że wciąż jesteśmy na wczesnym etapie.

Z perspektywy wartości, kapitalizacja rynkowa bitcoina wynosząca ponad 600 miliardów dolarów jest nadal daleko w tyle za najbardziej wartościowymi firmami na świecie. Być może w przyszłości zobaczymy jeszcze jak BTC przegania złoto czy nieruchomości klasy instytucjonalnej.

 

co to jest bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.