Bitcoin po 20 000 USD czy 100 000 USD w 2021 roku? – Czego możemy się spodziewać? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin po 20 000 USD czy 100 000 USD w 2021 roku? – Czego możemy się spodziewać?

Konrad Juszczyk
Czego możemy się spodziewać po rynku kryptowalut w 2021 roku?

Ankieta CNBC przeprowadzona wśród 100 dyrektorów inwestycyjnych i zarządzających aktywami wykazała, że ​​44% respondentów spodziewa się spadku BTC poniżej 30 000 USD. Z drugiej strony mamy analityków jak PlanB, którzy mówią o tym, że jeszcze w tym roku bitcoin może ujrzeć nowy szczyt. Przyjrzyjmy się z bliska różnym prognozom rynku kryptowalut.

Ostatnie zachowania BTC

Po serii niepowodzeń akcji cenowych bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia, wydawało się, że cyfrowe złoto zacznie się w końcu wspinać po dzisiejszym przebiciu poziomu wsparcia w wysokości 35 000 USD. Niestety około godziny 11:00 po chwilowym dotknięciu poziomu 35 000, pierwsza kryptowaluta spadła o około 1000 dolarów i jej kurs w czasie publikacji tekstu wynosi około 34 150 USD.

Wykres BTC z 7 dni
Wykres BTC (ostatnie 7 dni)

Z drugiej strony wykres z ostatniego miesiąca nie jest tak niedźwiedzi, jak dane z ostatnich 7 dni. Kurs pierwszej kryptowaluty jest niestabilny, ale rośnie, po czerwcowym upadku, choć według wielu tak wolny ruch jest zwyczajnie traktowany jako trend boczny. Warto dodać, że zgodnie z danymi indeksu strachu i chciwości (Fear & Greed Index) ostatnie zachowania na rynku to „strach”, lub „ekstremalny strach” z 20 punktami w dniu dzisiejszym.

wykres bitcoina z ostatniego miesiąca
Wykres BTC (ostatni miesiąc)

Zgodnie z danymi z Google Trends, ilość wyszukiwań frazy „bitcoin” również mocno spadła od maja, 2021 roku, każdego dnia zaliczając delikatny spadek. Można spekulować, że ilość zainteresowanych rynkiem kryptowalut spadła razem z rozpoczęciem ciepłych dni, początkiem wakacji, czy zakończeniem studiów i zmniejszeniem obostrzeń na całym świecie związanych z pandemią COVID-19.

google trends bitcoin
Fraza „Bitcoin” w Google Trends

Czy Bitcoin spadnie?

Opinii jest tyle, co ekspertów w branży, jednak warto się im przyjrzeć z bliska. Analityk PlanB, znany głównie ze swojego modelu stock-to-flow, który jak dotąd trafnie przewidywał cenę bitcoina i zakłada wzrost do 100,000 USD przed Bożym Narodzeniem tego roku, podzielił się swoją opinią na początku lipca.

Zamknięcie akcji cenowej bitcoina w czerwcu na poziomie 35 037 USD nakłada kolejną kropkę na model S2F, przez co specjalista podkreślił, że następne 6 miesięcy będzie kluczowe dla bitcoina, ponieważ wykażą one czy model jest nadal „sprawny”, czy już przestał działać ze względu na różne zmienne. Zgodnie z odpowiedzią analityka pod swoim tweetem, najgorszy scenariusz to zamknięcie miesiąca na poziomie 28 000 USD, przy czy czym cena BTC do końca sierpnia według niego wyniesie najmniej 47 000 USD. PlanB uważa również, że poziom 64 000 USD nie był szczytem hossy i jeszcze ten poziom zostanie przekroczony.

A co na to pozostali?

CNBC przeprowadziło ankietę wśród 100 dyrektorów firm inwestycyjnych, wykazując, że największa grupa respondentów (44%) uważa, że do końca roku kurs BTC spadnie poniżej 30 000 USD. Około 25% uważa, że cyfrowe złoto powróci do 40 000 USD i tyle samo osób sądzi, że wejdzie na poziom 50 000 USD. Zaledwie 6% respondentów sądzi, że kurs bitcoina przekroczy 60 000 USD do końca roku.

Warto jedak podkreślić, że fundusze zarządzające milionami dolarów klientów muszą podchodzić sceptycznie do rynku, ponieważ z tak dużą odpowiedzialnością finansową złe decyzje mogą przyczynić się do ogromnych spadków i utraty zaufania do firmy. Z tego względu większość firm zarządzających aktywami kryptograficznymi opiera się na krótkofalowych przedziałach czasu, zwracając uwagę nawet na najdrobniejsze zmiany w kursie.

Są również inne firmy oraz instytucje, które podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat dalszych losów bitcoina:

  • Bloomberg na początku roku przewidział trafnie wzrost do 50 000 USD, po czym główny analityk w firmie Mike McGlone wydał w czerwcu podsumowanie rynku kryptowalut, przewidując kontynuację wzrostów, która ostatecznie podniesie cenę BTC do 100 000 USD w tym roku, a w optymistycznym scenariuszu nawet do 400 000 USD.
  • JPMorgan, czyli globalny bank inwestycyjny przewidział, że spadek cen bitcoina prawdopodobnie się skończy, gdy dominacja tego aktywa wzrośnie powyżej 50%. Główny analityk rynku kryptograficznego dla banku, Nikolaos Panigirtzoglou wyjaśnił, że dominacja BTC wynosi wciąż za mało (w momencie publikacji około 45%). Zauważył on również zwiększony napływ funduszy do BTC, co może oznaczać, że część inwestorów instytucjonalnych widzi względną okazję, aby zakupić spadek. Na początku roku (kiedyś sceptyczny do branży krypto) JPMorgan, opublikował swoją prognozę, przewidując wzrost BTC do 130 000 USD do końca roku.
  • Citibank, którego analitycy uważają, że bitcoin ma szansę na przekroczenie 300 000 USD do końca grudnia, według optymistycznch szacunków, przy czym realistyczna prognoza banku to 120 000 USD.

Biorąc pod uwagę czynniki takie jak: coraz słabsza wartość dolara, polityka, która zezwala na dodruk pieniędzy fiducjarnych oraz użyteczność wielu projektów kryptograficznych, czy adopcja bitcoina wśród banków oraz inwestorów instytucjonalnych, można przewidywać długofalowy wzrost wartości tego krypto-aktywa i być może osiągnięcie poziomu 100,000 USD jeszcze w tym roku. Niestety prognozy za załamaniem giełdy (Warren Buffet sprzedał praktycznie wszystkie akcje Wells Fargo. Fundacja Billa Gatesa sprzedała akcje Amazon, Twitter, Apple, Walmart i wielu innych. Short Michael’a Burry’ego na Teslę.)  podwyższają niepewność przewidywań na temat kursu bitcoina, biorąc pod uwagę częściową korelację obu rynków

Czego możemy się spodziewać po rynku kryptowalut w 2021 roku?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.