Bitcoin nadal poniżej 60 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin nadal poniżej 60 tys. USD

Mariusz Przepiórka
Prawie cały rynek kryptowalut poleciał w dół

Spadek wartości bitcoina poniżej poziomu 60 tys. USD przyprawił wielu inwestorów o ból głowy. Oczekiwano, że po korekcie do poziomu 55,6 tys. USD wartość kryptowaluty natychmiast odbije, jednak w ciągu ostatnich 24 godzin BTC nadal znajdował się poniżej granicy 60 tys. USD.

Dane wskazują, że długoterminowi posiadacze BTC spokojnie przyjęli obniżkę cen. Informacje udostępniane przez Cryptoquant wskazały jedynie nieznaczną aktywność takich inwestorów. Na podstawie danych można przyjąć także, że BTC kupione co najmniej 155 dni temu w ciągu ostatnich 5 miesięcy nie zmieniły swoich adresów. Warto zauważyć, że odpowiadają one za większość podaży BTC.

Dla porównania można zauważyć, że wartość ta była niezwykle wysoka w I i II kwartale 2021 roku. W tym czasie zidentyfikowano poważne korekty nawet o 50%. Podobnie, indeks premium Coinbase nadal utrzymywał stały trend na wykresach. Indeks premium jest definiowany jako procentowa różnica wartości BTC/USDT do ceny BTC/USD na giełdzie Coinbase. Jeśli wartość jest wyższa, oznacza to silniejszą presję ze strony klientów Coinbase na zakup na rynku spot.

Dane nie dają powodów do niepokoju

Z punktu widzenia struktury technicznej, korekta wygląda bardziej rozsądnie niż strasznie. Od czasu ożywienia i wzrostu wartości w lipcu, bitcoin spokojnie reagował na wydarzenia rynkowe. Po początkowym skoku do poziomu 53 tys, USD doszło do korekty w dół do wartości 42 tys. USD, po czym nastąpił wzrost do rekordowych poziomów.

Obecnie można dojść zatem do wniosku, że rosnący trend wartości bitcoina nie zmieni się, chyba że cena nagle spadnie poniżej 53 tys. USD. Podejmowanie pochopnej decyzji o sprzedaży posiadanych bitcoinów w celu ratowania pieniędzy może okazać się przedwczesna. Wpływu na wartość BTC i rynki kryptowalutowe nie powinna mieć również decyzja prezydenta Joe Bidena o nominacji Jerome’a Powella na kolejną kadencję w fotelu szefa Rezerwy Federalnej.

Prawie cały rynek kryptowalut poleciał w dółreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.