Bitcoin i Tesla najpopularniejszymi aktywami na TradingView | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin i Tesla najpopularniejszymi aktywami na TradingView

Maciej Żerelik
tesla bitcoin

Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi, Bitcoin i Tesla – producent samochodów elektrycznych – są najczęściej oglądanymi aktywami w Ameryce na platformie TradingView.

Ogromne wzrosty Tesli i Bitcoina

Tesla cieszyła się w tym roku ogromnymi wzrostami, ponieważ perspektywy na przyszłość dla pojazdów elektrycznych rosły zarówno na Wall Street, jak i wśród inwestorów detalicznych. Jej akcje wzrosły z 402 dolarów 1 stycznia tego roku do 1660 dolarów w momencie pisania tego artykułu. Cena Bitcoina wzrosła z 7 400 dolarów do 11 700 dolarów w tym samym okresie czasu.

Według Tradinview, TSLA była najczęściej oglądanym aktywem w 31 stanach w USA w lipcu, jednak Bitcoin nie zostawał daleko w tyle.

„Od początku roku, akcje Tesli prawie potroiły się w cenie. W międzyczasie, Bitcoin wzrósł o 60% od początku roku”

Wydaje się, że Bitcoin zyskał również zwolenników w Kalifornii, gdzie Tesla ma swoją siedzibę.

„Nasze odkrycia pokazują również, że południowo-wschodnie stany faworyzują Forex, a zachodnie wybrzeże Kalifornii, Waszyngtonu i Oregonu skłaniają się ku Bitcoinowi. Zachodnie wybrzeże najbardziej kocha kryptowaluty”

– napisało TradingView.

Akcje Tesli „zbyt wysoko wycenione”

Zyski Tesli pojawiły się w tym roku, mimo że były to jedne z najbardziej krótkoterminowych akcji na świecie. Nawet prezes Tesli, Elon Musk, miał problemy z nadążeniem za gwałtownym wzrostem, stwierdzając, że akcje były „zbyt wysoko wycenione”.

To jednak nie powstrzymało spekulantów od inwestycji w Teslę. Od czasu tweeta z dni 1 maja, akcje wzrosły o kolejne 127%.

W międzyczasie, Bitcoin również osiągnął dobre wyniki. Jego cena wzrosła o 36%, pomimo niezbyt dobrych perspektyw ekonomicznych.

tesla bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.