Bitcoin będzie kosztował miliony - mówi Michael Saylor | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin będzie kosztował miliony – mówi Michael Saylor

Zerelik Maciej
michael saylor

Ogromne wahania cen na rynku kryptowalut nie wydają się niepokoić dyrektora generalnego firmy MicroStrategy. Michael Saylor przedstawił kolejną odważną prognozę dla Bitcoina, mimo że jego ulubiona kryptowaluta z trudem utrzymuje się na poziomie 30 000 dolarów.

Dyrektor, który zaczął gromadzić BTC w 2020 roku, powtórzył swoje stanowisko, że jest w to zaangażowany długoterminowo, a jego strategia jest wciąż taka sama – kupować i trzymać największą na świecie kryptowalutę.

Śmiała prognoza Michaela Saylora

Dzięki niezliczonym zakupom, kierowana przez Saylora firma MicroStrategy jest nadal największym korporacyjnym posiadaczem BTC. W jej skarbcu znajduje się 129 218 monet. Obecnie jednak pozycja ta jest „lekko” na minusie. W momencie pisania tego tekstu niezrealizowana strata MicroStratedy wynosi 70 mln dolarów.

Saylor zapewnił jednak, że nie istnieje cena docelowa, po której zacząłby upłynniać swoje udziały. Jego firma wciąż jest zatwardziałym HODLerem, mimo że z rynku wyparowały biliony dolarów. W wywiadzie dla Yahoo Finance Live, Saylor stwierdził:

Nie ma docelowej ceny. Spodziewam się, że będziemy kupować Bitcoin na lokalnym szczycie na zawsze. I spodziewam się, że Bitcoin będzie szedł w miliony. Jesteśmy więc bardzo cierpliwi. Uważamy, że jest to przyszłość pieniądza.

Bitcoin – przyszłość pieniądza?

Destrukcyjna spirala spadkowa Terra i UST była ogromnym ciosem, który jeszcze bardziej nadszarpnął zaufanie inwestorów. Według Saylora, to wydarzenie będzie bodźcem do podjęcia wysiłków na rzecz uregulowania stablecoinów i security tokenów.

Członek zarządu notowanej na Nasdaq firmy software’owej uważa również, że załamanie i wynikające z niego regulacje będą w rzeczywistości „dobre dla branży”. Ostatecznie, gdy opadnie kurz, ludzie zdadzą sobie bowiem sprawę, że Bitcoin jest lepszy od tysięcy istniejących kryptowalut:

„Kiedy ludzie zrozumieją, dlaczego Bitcoin jest lepszy od wszystkiego innego, wtedy instytucje przyjdą z dużymi sumami pieniędzy, a my nie będziemy musieli zmagać się z tym masowym wyjaśnianiem, dlaczego jesteśmy inni niż 19 000 innych tokenów kryptowalutowych,

Dyrektor MicroStrategy potwierdził również, że Bitcoin jest przyszłością pieniądza, ale aby skalować się do możliwości osiągania miliardów i miliardów transakcji, musi mieć „etycznie, ekonomicznie i technicznie solidną” warstwę bazową i drugą warstwę, taką jak Lightning Network.

michael saylor
reklama
reklama