Bitcoin będzie kosztował miliony - mówi Michael Saylor | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin będzie kosztował miliony – mówi Michael Saylor

Redakcja
michael saylor

Ogromne wahania cen na rynku kryptowalut nie wydają się niepokoić dyrektora generalnego firmy MicroStrategy. Michael Saylor przedstawił kolejną odważną prognozę dla Bitcoina, mimo że jego ulubiona kryptowaluta z trudem utrzymuje się na poziomie 30 000 dolarów.

Dyrektor, który zaczął gromadzić BTC w 2020 roku, powtórzył swoje stanowisko, że jest w to zaangażowany długoterminowo, a jego strategia jest wciąż taka sama – kupować i trzymać największą na świecie kryptowalutę.

Śmiała prognoza Michaela Saylora

Dzięki niezliczonym zakupom, kierowana przez Saylora firma MicroStrategy jest nadal największym korporacyjnym posiadaczem BTC. W jej skarbcu znajduje się 129 218 monet. Obecnie jednak pozycja ta jest “lekko” na minusie. W momencie pisania tego tekstu niezrealizowana strata MicroStratedy wynosi 70 mln dolarów.

Saylor zapewnił jednak, że nie istnieje cena docelowa, po której zacząłby upłynniać swoje udziały. Jego firma wciąż jest zatwardziałym HODLerem, mimo że z rynku wyparowały biliony dolarów. W wywiadzie dla Yahoo Finance Live, Saylor stwierdził:

Nie ma docelowej ceny. Spodziewam się, że będziemy kupować Bitcoin na lokalnym szczycie na zawsze. I spodziewam się, że Bitcoin będzie szedł w miliony. Jesteśmy więc bardzo cierpliwi. Uważamy, że jest to przyszłość pieniądza.

Bitcoin – przyszłość pieniądza?

Destrukcyjna spirala spadkowa Terra i UST była ogromnym ciosem, który jeszcze bardziej nadszarpnął zaufanie inwestorów. Według Saylora, to wydarzenie będzie bodźcem do podjęcia wysiłków na rzecz uregulowania stablecoinów i security tokenów.

Członek zarządu notowanej na Nasdaq firmy software’owej uważa również, że załamanie i wynikające z niego regulacje będą w rzeczywistości “dobre dla branży”. Ostatecznie, gdy opadnie kurz, ludzie zdadzą sobie bowiem sprawę, że Bitcoin jest lepszy od tysięcy istniejących kryptowalut:

“Kiedy ludzie zrozumieją, dlaczego Bitcoin jest lepszy od wszystkiego innego, wtedy instytucje przyjdą z dużymi sumami pieniędzy, a my nie będziemy musieli zmagać się z tym masowym wyjaśnianiem, dlaczego jesteśmy inni niż 19 000 innych tokenów kryptowalutowych,

Dyrektor MicroStrategy potwierdził również, że Bitcoin jest przyszłością pieniądza, ale aby skalować się do możliwości osiągania miliardów i miliardów transakcji, musi mieć “etycznie, ekonomicznie i technicznie solidną” warstwę bazową i drugą warstwę, taką jak Lightning Network.

michael saylorreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.