Binance wprowadziło kwartalne kontrakty terminowe | Wiadomości | CrypS.

Binance wprowadziło kwartalne kontrakty terminowe

Zerelik Maciej
binance

Giełda kryptowalutowa Binance dodała do swojej platformy kwartalne kontrakty terminowe na Bitcoina. Nowa funkcja podkreśla ostatnią ekspansję Binance na rynku instrumentów pochodnych, bazujących na produktach kryptowalutowych – obszar, w którym firma szybko zdobywa udziały.

Kontakty terminowe na giełdzie Binance

Handel kontraktami terminowymi umożliwia inwestorom obstawianie oczekiwanej ceny Bitcoina w określonym czasie w przyszłości. Inwestorzy mogą zagrać pozycję „długą”, oczekując że cena wzrośnie, lub „krótką”, jeżeli uważają że będzie ona spadać.

Binance posiada w swojej ofercie kontrakty futures już od 2019 roku, jednak są to kontrakty bezterminowe, które mogą się zakończyć w dowolnym momencie. Nowe kwartalne kontrakty terminowe kończą się w ostatni piątek danego trzymiesięcznego okresu.

Podobnie jak w przypadku kontraktów bezterminowych, kontrakty terminowe oferują możliwość grania z dźwignią 125x. Pozwala to inwestorom na zwiększenie potencjalnej wygranej, ale również możliwość szybkiej utraty środków.

Nowy sposób inwestowania jest już dostępny na platformie handlu instrumentami pochodnymi – Binance Futures. Niestety premiera wersji mobilnej odbędzie się „w późniejszym terminie”.

Użytkownicy w ramach zachęty przez pierwsze 30 dni nie będą płacić prowizji Maker, a opłata Taker będzie wynosić zaledwie 0.02%. Promocja obowiązuje od 11 czerwca do 10 lipca 2020 roku.

Instrumenty pochodne bitcoina stają się coraz bardziej popularne

Raport CryptoCompare opublikowany w zeszłym tygodniu pokazał, że wolumen handlu instrumentów pochodnych na Binance jest trzecim co do wielkości w branży, zaraz za Huobi i OKEx. W ciągu ostatnich 24 godzin na giełdzie kontraktów terminowych zawarto transakcje na kwotę 2,42 mld dolarów.

Według CryptoCompare, w maju, udział instrumentów pochodnych Binance w rynku, wzrósł o 58% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Giełda poinformowała także że ilość klientów instytucjonalnych wzrosła o 217% w w stosunku do poprzedniego kwartału.

Według miesięcznego raportu handlowego giełdy Binance, wolumen handlu w platformie Binance Futures rośnie od czterech miesięcy z rzędu.

binance
reklama
reklama