Binance: Uważaj na oszustwa telefoniczne w Polsce [Co zrobić, gdy zostałeś ofiarą oszustwa?] | Wiadomości | CrypS.

Binance: Uważaj na oszustwa telefoniczne w Polsce [Co zrobić, gdy zostałeś ofiarą oszustwa?]

Konrad Juszczyk
Binance: Uważaj na oszustwa telefoniczne w Polsce [Co zrobić, gdy zostałeś ofiarą oszustwa?]

Największa giełda kryptograficzna na świecie zwróciła szczególną uwagę na oszustwa w Polsce.

Oszustwa w Polsce

Zgodnie z informacjami, które podaje Binance, w ostatnim czasie w Polsce mocno uaktywnili się oszuści. Przede wszystkim chodzi tutaj o oszustwa telefoniczne z wykorzystaniem giełdy. Ponoć scamerzy podają się za pracowników Binance i namawiają na inwestycje, obiecując wysokie i pewne zwroty. Następnie namawiają oni potencjalne ofiary na stworzenie konta, przy użyciu narzędzia, które pozwala na zdalne przejęcie dostępu do konta. Po wpłaceniu środków za namową oszuści wymieniają je na kryptowaluty i wyprowadzają z kont.

Binance w tekście informującym o problemie podkreśla, że pracownicy nigdy nie skontaktują się z użytkownikami telefonicznie, a jedynie za pomocą specjalnego czatu oraz nie oferują pomocy inwestycyjnej, czy też nie spytają o wrażliwe dane, typu hasła. Giełda zaleca poszkodowanym natychmiastowy kontakt, gdyż odpowiednio szybka reakcja może pomóc platformie zablokować wypłaty, o ile środki wciąż znajdują się na założonym koncie.

Warto podkreślić, że Binance podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, uruchamiając specjalną linię wsparcia dla polskich klientów. Po wejściu w czat od giełdy należy wybrać zakładkę “Ofiary oszustwa z Polski“, a następnie przedstawić swój problem.

zgłoszenie oszustwa na Binance
Źródło: https://www.binance.com/pl/chat

Co można jeszcze zrobić?

Aby zwiększyć szansę na odzyskanie środków (szczególnie w wypadku, gdy oszustwo jest opiewane na wysoką kwotę) należy zgromadzić wszystkie możliwe informacje powiązane z oszustwem (adres portfela, numer konta Binance, adres e-mail, numer telefonu, szczegóły transakcji), a następnie udać się na policję i zgłosić wyłudzenie. Giełda kryptograficzna zaleca, aby przekazać policji informacje w jaki sposób może się skontaktować z Binance, a chodzi tu konkretnie o formularz, który będzie oficjalnym kanałem komunikacji między organami ścigania, a giełdą.

Poza czujnością, która jest wysoce wymagana w całej branży kryptograficznej, można również sprawdzić wiarygodność osób, podających się za pracowników Binance poprzez specjalny weryfikator. Za pomocą powyższego formularza zweryfikujesz czy osoba, która właśnie się z Tobą skontaktowała oficjalnie reprezentuje Binance.

Binance: Uważaj na oszustwa telefoniczne w Polsce [Co zrobić, gdy zostałeś ofiarą oszustwa?]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.