Binance utworzy blockchainowy hub w Singapurze | Wiadomości | CrypS.

Binance utworzy blockchainowy hub w Singapurze

Maciej Żerelik
binance polygon

Największa na świecie krypto giełda – Binance – rozważa ekspancję swojej obecności w Azji poprzez utworzenie hubu blockchainowych innowacji w Singapurze.

Z drugiej strony, firma zamierza wycofać swój wniosek o wydanie licencji dla jej giełdy kryptowalut w państwie-mieście. Binance.sg zakończy swoją działalność 13 lutego 2022 roku. Do tego dnia zamknięte zostaną wszystkie konta użytkowników.

Firma ma zamiar stworzyć blockchainowe centrum poprzez Binance Asia Services (BAS), Oczekuje się, że ten ruch pobudzi globalny ekosystem. Zgodnie ze swoją misją, Binance będzie badać różne inicjatywy w Singapurze, takie jak edukacja, programy inkubacyjne i dalsze możliwości inwestycyjne.

Philbert Gomez – wiceprezes Digital Industry Singapore (DISG) – skomentował:

Cieszymy się na współpracę z Binance, aby rozwinąć tętniący życiem ekosystem blockchain, który przyniesie korzyści Singapurczykom i firmom z Singapuru, aby stworzyć światowej klasy innowacje dla regionu i na całym świecie.

Nie tak dawno temu Binance uruchomił podobną inicjatywę w Europie. W listopadzie połączył siły z francuskim fintechem i stworzył projekt blockchain o wartości 116 milionów dolarów na Starym Kontynencie.

Przedsięwzięcie pojawiło się pod nazwą „Objective Moon” i skupiało się na utworzeniu hubu badawczo-rozwojowego Binance we Francji oraz zaprojektowaniu akceleratora DLT. Co więcej, planowało tez utworzenie nowego programu edukacyjnego online, który będzie wyszukiwał utalentowanych ludzi w przestrzeni kryptowalutowej.

Binance wycofuje wniosek o licencję w Singapurze

Binance zapowiedział również, że planuje wycofać swój wniosek do Monetary Authority of Singapore (MAS) o licencję na prowadzenie regulowanej giełdy kryptowalut w kraju. W rezultacie, Binance.sg zostanie zamknięty do 13 lutego 2022 roku.

Od dziś (13 grudnia) podmiot nie będzie już zezwalał na rejestrację nowych użytkowników. Konta, które nie przeszły KYC zostaną zawieszone. Klienci mogą kontynuować kupowanie i sprzedawanie bitcoinów i altcoinów, wykorzystując swoje istniejące aktywa do 12 stycznia 2022 roku.

13 lutego 2022 r. to termin, do którego użytkownicy muszą zamknąć swoje konta. Po tej dacie nie będą już mieli dostępu do swoich kryptowalut.

binance polygonreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.