Binance uruchamia platformę handlową fiat-to-crypto w Australii | Wiadomości | CrypS.

Binance uruchamia platformę handlową fiat-to-crypto w Australii

Zerelik Maciej
binance australia

Giełda Binance ostatnio robi sporo ruchów i szybko się rozwija. Tym razem firma ogłosiła uruchomienie Binance Australia, platformy handlowej obsługującej transakcje fiat-to-crypto.

Według wpisu na blogu opublikowanego przez giełdę we wtorek, platforma Binance Australia pozwala Australijczykom kupować i handlować cyfrowymi walutami, używając lokalnej waluty fiducjarnej – dolara australijskiego (AUD).

Dzięki nowej platformie, Australijczycy mają możliwość zdeponować AUD prosto z ich kont bankowych na platformę, za pomocą PayID. Zgodnie z oświadczeniem firmy, klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat.

W celu wypłaty środków, użytkownicy w Australii mogą podpiąć swoje lokalne konta bankowe do Binance Australia i złożyć wniosek o wypłatę. Platforma póki co jest dostępna w wersji deskopowej oraz na przeglądarki w urządzeniach mobilnych. Aplikacja mobilna ma zostać udostępniona w późniejszym terminie.

Binance kontynuuje globalną ekspansję

Wypowiadając się na temat premiery, założyciel i CEO Binance Changpeng Zhao (CZ) powiedział w oświadczeniu:

„Australia jest w czołówce innowacji blockchain i ma bardzo korzystną polityką. Zapewniając bezpieczną i regulowaną platformę do handlu cyfrowymi walutami z AUD, Binance Australia ma na celu zwiększenie dostępności kryptograficznej wśród australijskich użytkowników, wspierając naszą misję zapewnienia dostępu do kryptografii i zapewnienia wolności pieniądza na całym świecie”.

Binance Australia jest partnerem Binance i łączy się z szerszym ekosystemem giełdy, dostarczając jednocześnie ofertę specyficzną dla klientów z Australii. Nowa platforma będzie oferować wszystkie cechy i funkcje dostępne na giełdzie Binance.

Wtorkowe ogłoszenie jest częścią większego trendu ze strony giełdy, która ustanowiła szereg wspólnych przedsięwzięć w celu utworzenia platform handlowych fiat-to-crypto na całym świecie. Firma weszła już we współpracę w krajach takich jak w Singapur, Korea, Uganda, Jersey i Stany Zjednoczone. Przewiduje się, że firma rozszerzy swoją działalność również na Wielką Brytanię.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy giełda uruchomiła usługę w Australii. W rzeczywistości, w marcu 2019 roku, firma wypuściła Binance Lite Australia, usługę brokerską, która pozwala użytkownikom na zakup Bitcoina przy pomocy AUD.

„Wcześniej dokonaliśmy strategicznej inwestycji w internetowe biuro podróży TravelbyBit, które pozwala użytkownikom na rezerwację lotów i hoteli przy użyciu walut cyfrowych. Binance Australia kontynuuje nasze wysiłki w celu zintegrowania walut cyfrowych z codziennym życiem ludzi”, oświadczyła firma w swoim wpisie na blogu.

binance australia
reklama
reklama