Binance upomniane przez regulatora z Kanady | Wiadomości | CrypS.

Binance upomniane przez regulatora z Kanady

Anna Sutowicz
Binance

Binance zostało upomniane przez Komisję Papierów Wartościowych (OSC) w Ontario. Binance przekazało użytkownikom swojej platformy do handlu kryptowalutami, informacje że ma prawo do kontynuowania działalności w Kanadzie. Nadal nie posiadając rejestracji. Spotkało się to z szybką reakcją OSC.

Binance przekazało swoim użytkownikom, iż z powodzeniem podjął pierwsze kroki na ścieżce regulacyjnej poprzez rejestrację w Kanadzie. Zapewnił przy tym, że to pozwala firmie na kontynuację działalności w Kanadzie.

To niedopuszczalne

Komisja Papierów Wartościowych w Ontario, w swoim oświadczeniu uznała działanie Binance za niedopuszczalne:

Binance wysłało powiadomienie dla użytkowników, bez powiadomienia OSC.

Komisja przypomniała, że Binance uprzednio zobowiązało się do zapewnienia, iż po 31 grudnia nie będą przeprowadzane na jej platformie żadne nowe transakcje. OSC zapewnił przy tym, że żaden podmiot w grupie firm Binance nie posiada żadnej formy rejestracji papierów wartościowych w Ontario.

OSC oświadczyło także, że:

Platformy aktywów kryptograficznych, które złożyły lub będą ubiegać się o rejestrację w organach nadzoru papierów wartościowych, powinny mieć świadomość, że nieprawdziwe przedstawianie ich statusu rejestracji budzi obawy co do przydatności firmy i jej zleceniodawców do rejestracji.

W odpowiedzi na pytania Binance powiedziało, że doszło do nieporozumienia:

Nie spotkaliśmy się bezpośrednio z Ontario Securities Commission w sprawie naszych zamiarów, co było oczywistym błędem, który naprawiamy. Jak najszybciej dostarczymy zaktualizowane wytyczne dla użytkowników.

OSC odmówiło dalszego komentarza w sprawie.

Inwestorzy mogą sprawdzić status rejestracji platformy zajmującej się handlem kryptowalutami, korzystając z funkcji National Registration Search na stronie CSA lub dzwoniąc do Contact Center OSC.

Mandat OSC to zapewnienie ochrony inwestorów przed nieuczciwymi, niewłaściwymi lub oszukańczymi praktykami. Zajmuje się wspieraniem uczciwych, wydajnych i konkurencyjnych rynków kapitałowych. Przyczynianie się do także stabilności systemu finansowego oraz zmniejszenie ryzyka systemowego.

Binance
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.