Binance poszerza swoją ofertę o kolejne fiaty | Wiadomości | CrypS.

Binance poszerza swoją ofertę o kolejne fiaty

Mariusz Przepiórka
binance

Giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła uruchomienie bramki walutowej dla Ameryki Łacińskiej. Nowa platforma nosi nazwę Latamex i będzie działać pod Binance Fiat Gateway. Nowa usługa umożliwi klientom z Ameryki Łacińskiej na bezpośrednią wymianę swoich walut na cyfrowe aktywa.

Początkowo platforma będzie dostępna w Argentynie i Brazylii. Pozwoli to na wymianę argentyńskich peso i brazylijskich reali na BTC, BNB, ETH otaz BUSD. Docelowo z platformy będą mogli korzystać również klienci rezydujący w 13 innych krajach Ameryki Łacińskiej: Meksyku, Urugwaju, Kolumbii, Panamie, Kostaryce, Dominikanie, Gwatemali, Hondurasie, Nikaragui, Salwadorze, Paragwaju, Peru i Chile.

Binance poinformowała również, że zawarła umowę partnerską z platformą tradingową Paxful. Dzięki temu użytkownicy giełdy uzyskają możliwość zakupu BTC za pomocą 167 różnych walut. Platforma Paxful jest coraz popularniejsza w krajach rozwijających się, gdzie często stanowi jedyną możliwość korzystania z usług bankowych i finansowych. Dla przykładu w RPA w bieżącym roku zanotowano wzrost transakcji o blisko 3000%.

binance
reklama
reklama