Binance organizuje konkurs z okazji Bitcoin Pizza Day. Do wygrania pizza przez cały rok | Wiadomości | CrypS.

Binance organizuje konkurs z okazji Bitcoin Pizza Day. Do wygrania pizza przez cały rok

Zerelik Maciej
binance pizza day

Bitcoin Pizza Day” obchodzony jest między 19 a 22 maja. A to dlatego, że 19 maja programista z Florydy Laszlo Hanyecz opublikował post na forum Bitcointalk, oferując 10 000 bitcoinów za zakup dwóch pizz.

Bitcoin został stworzony w 2009 roku, więc wówczas 10 000 bitcoinów było praktycznie nic nie warte. Tak duża ilość monet stanowiła równowartość zaledwie 40 dolarów. Właśnie dlatego transakcja została dokonana dopiero cztery dni później. Laszlo ogłosił, że udało mu się kupić pizzę za bitcoiny dopiero 22 maja.

„Bitcoin Pizza Day” upamiętnia więc pierwszy przypadek użycia kryptowaluty do zakupu fizycznego towaru.

Rok darmowej pizzy od Binance

Binance uczci dzień akcją, w ramach której użytkownicy na całym świecie otrzymają możliwość wygrania darmowej pizzy. Nie będzie to jednak jedna pizza czy dwie. Szczęśliwi zwycięzcy będą mogli zajadać się włoską potrawą przez cały okrągły rok!

Między 19 a 22 maja użytkownicy, którzy opublikują w sieci zdjęcie hawajskiej pizzy z hashtagiem #BinancePizza, będą walczyć o rok darmowej pizzy (do zdobycia będzie 2 tys. dolarów w BNB, czyli równowartość 3 pizz tygodniowo).

Publikacji można dokonywać na Twitterze, Instagramie, Facebooku i Tiktok. Wyłonionych zostanie pięciu zwycięzców, a ogłoszenie zostanie dokonane przez przedstawiciela Binance do 25 maja 2022 r.

Aby uczcić tę datę, firma Binance ogłosiła również, że przejmie kilka pizzerii w różnych miejscach na świecie i będzie rozdawać ulubioną pizzę dyrektora generalnego Binance – Changpenga Zhao. W jej skład wchodzi sos pomidorowy, mozzarella, schab kanadyjski i ananas.

binance pizza day
reklama
reklama