Binance chce zdobyć rynek Singapuru | Wiadomości | CrypS.

Binance chce zdobyć rynek Singapuru

Mariusz Przepiórka
binance singapur

Finansowe władze Singapuru wprowadziły w życie ustawę dotyczącą usług płatniczych. Przepisy te dopuszczają szerszy udział spółek kryptowalutowych w singapurskim rynku. Ustawa reguluje płatności i transakcje kryptowalutowe na bazie przepisów obejmujących tradycyjne usługi płatnicze.

Spółki zainteresowane działalnością na rynku finansowym Singapuru muszą uzyskać odpowiednie licencje. Mowa tu o licencji standardowej instytucji płatniczej, licencji obejmującej wymianę walut oraz licencji dużej instytucji płatniczej.

Według doniesień portalu Bloomberg, giełda Binance już złożyła stosowne dokumenty. Spółka z siedzibą na Malcie posiada już oddziały w Azji, a teraz zamierza rozwinąć się w Singapurze. Jak powiedział Changpeng Zhao, CEO Binance, singapurski oddział giełdy jest na bieżąco z lokalnymi przepisami, dlatego aplikacja bardzo szybko trafiła do odpowiednich instytucji.

Binance to nie jedyna giełda, która dostrzega potencjał płynący z nowych regulacji Singapuru. Swoje zainteresowanie złożeniem wniosków wyraziły również giełdy Luno z Londynu i Liquid z Tokio.

binance singapur
reklama
reklama