Biden nominuje byłego doradcę Ripple na stanowisko w Fed | Wiadomości | CrypS.

Biden nominuje byłego doradcę Ripple na stanowisko w Fed

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
michael barr

Po wycofaniu się byłej prezes Zarządu Rezerwy Federalnej Sarah Bloom Raskin, prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ogłosił, że zamierza nominować byłego urzędnika administracji Obamy i profesora prawa Michaela Barra na wiceprezesa banku centralnego ds. nadzoru.


W piątkowym komunikacie Biały Dom podał, że Barr został wybrany przez Bidena do nadzorowania Rezerwy Federalnej i ustalania programu regulacyjnego dla jej kierownictwa. Barr był członkiem rady doradczej Ripple Labs w latach 2015-2017, pełnił funkcję asystenta sekretarza Departamentu Skarbu ds. instytucji finansowych za czasów poprzedniego prezydenta Baracka Obamy i prowadził kursy z zakresu regulacji finansowych na Uniwersytecie Michigan. Według Białego Domu jest on “kluczowym twórcą” ustawy Dodd-Frank – przepisów, które nadal wpływają na politykę finansową w Stanach Zjednoczonych. W komunikacie możemy przeczytaćL

Barr cieszy się dużym poparciem całego spektrum politycznego i został zatwierdzony przez Senat w oparciu o zasadę dwupartyjności. Rozumie on, że to stanowisko nie ma charakteru partyjnego, ale odgrywa kluczową rolę w regulacji instytucji finansowych naszego kraju, aby zapewnić Amerykanom uczciwe traktowanie i chronić stabilność naszej gospodarki.

Według prezydenta USA, chciał on “szybko posunąć nominację Barra do przodu”, prawdopodobnie biorąc pod uwagę, że stanowisko wiceprzewodniczącego ds. nadzoru jest nieobsadzone od czasu zakończenia kadencji gubernatora Fed Randala Quarlesa w październiku 2021 roku. Senator z Ohio Sherrod Brown, który przewodniczy senackiej komisji bankowości, powiedział, że poprze tę nominację, powołując się na potrzebę “pełnej rady Fed”.

Wiceprzewodniczący nadzoru odgrywa krytyczną rolę w ochronie naszego systemu finansowego i musi priorytetowo traktować silne regulacje finansowe oraz identyfikować i wyprzedzać zagrożenia dla naszej gospodarki. Będę wspierał tę kluczową kandydaturę i gorąco zachęcam moich republikańskich kolegów, aby porzucili swoje stare podręczniki ataków osobistych i demagogii i postawili Amerykanów i ich portfele na pierwszym miejscu.

Nie jest jasne, czy partyjność może odegrać rolę w przeprowadzeniu potencjalnej nominacji Barra przez komisję i głosowanie w całym Senacie. Raskin, pierwsza kandydatka Bidena na wiceprzewodniczącą ds. nadzoru, wycofała się w marcu, powołując się na “nieustające ataki ze strony partykularnych interesów” i nawiązując do republikańskich ustawodawców, którzy “trzymali zakładników” jej nominacji od lutego. W tym czasie republikańscy członkowie Senackiej Komisji Bankowej zbojkotowali spotkanie, którego celem było przekazanie kandydatury Bidena do głosowania w Senacie.

Senat nie zatwierdził jeszcze nominacji Bidena na prezesa i wiceprezesa Fed oraz dwóch gubernatorów: Jerome Powell, Lael Brainard, Lisa Cook i Philip Jefferson. Powell pełni funkcję przewodniczącego pro tempore od 4 lutego, a Brainard nadal jest członkiem Rady Gubernatorów Fed.

michael barrreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.