Barclays inwestuje w kryptowalutową firmę Copper | Wiadomości | CrypS.

Barclays inwestuje w kryptowalutową firmę Copper

Anna Sutowicz
barclays bank

Według Sky News, brytyjski gigant bankowy Barclays zamierza kupić udziały w firmie Copper zajmującej się kryptowalutami. Oczekuje się, że bank zainwestuje “stosunkowo skromną sumę w milionach dolarów”.


Firma Copper, której doradza Lord Hammond, były kanclerz, pozyskuje fundusze od istniejących i nowych inwestorów, w tym od gigantycznego brytyjskiego pożyczkodawcy, Barclays Bank.

„Nie możemy tego komentować”

Zbiórka ma zostać sfinalizowana w ciągu paru dni. „Barclays” i „Copper” dotychczas jednak odmówiły komentarza w tej sprawie. Sophie Arnold, szefowa do spraw komunikacji w Copper, powiedziała jedynie:

Ponieważ runda finansowania trwa, nie możemy komentować tego raportu.

Copper świadczy m.in. usługi powiernicze i usługi rozliczenia inwestorom instytucjonalnym. Firma, założona przez Dmitrija Tokareva w 2018 r., pozyskała inwestorów znanych z globalnego sektora venture capital: LocalGlobe, Dawn Capital czy MMC Ventures.

To nie pierwszy raz

Barclays to brytyjski międzynarodowy bank inwestycyjny i firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Londynie. Poza bankowością inwestycyjną, Barclays jest podzielony na cztery główne obszary działalności, tj. bankowość korporacyjną, bankowość osobistą, zarządzanie majątkiem oraz zarządzanie inwestycjami. Brytyjski Bank nie jest obcy kryptowalutom, już wcześniej bowiem zainwestował w instytucjonalnego dostawcę usług kryptowalutowych, Elwood Technologies. Dołączył wówczas do Goldman Sachs i Galaxy Digital Mike’a Novogratza w rundzie finansowania, która wyceniła firmę na 500 mln USD.

barclays bankreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.