Barclays inwestuje w kryptowalutową firmę Copper | Wiadomości | CrypS.

Barclays inwestuje w kryptowalutową firmę Copper

Anna Sutowicz
barclays bank

Według Sky News, brytyjski gigant bankowy Barclays zamierza kupić udziały w firmie Copper zajmującej się kryptowalutami. Oczekuje się, że bank zainwestuje „stosunkowo skromną sumę w milionach dolarów”.


Firma Copper, której doradza Lord Hammond, były kanclerz, pozyskuje fundusze od istniejących i nowych inwestorów, w tym od gigantycznego brytyjskiego pożyczkodawcy, Barclays Bank.

„Nie możemy tego komentować”

Zbiórka ma zostać sfinalizowana w ciągu paru dni. „Barclays” i „Copper” dotychczas jednak odmówiły komentarza w tej sprawie. Sophie Arnold, szefowa do spraw komunikacji w Copper, powiedziała jedynie:

Ponieważ runda finansowania trwa, nie możemy komentować tego raportu.

Copper świadczy m.in. usługi powiernicze i usługi rozliczenia inwestorom instytucjonalnym. Firma, założona przez Dmitrija Tokareva w 2018 r., pozyskała inwestorów znanych z globalnego sektora venture capital: LocalGlobe, Dawn Capital czy MMC Ventures.

To nie pierwszy raz

Barclays to brytyjski międzynarodowy bank inwestycyjny i firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Londynie. Poza bankowością inwestycyjną, Barclays jest podzielony na cztery główne obszary działalności, tj. bankowość korporacyjną, bankowość osobistą, zarządzanie majątkiem oraz zarządzanie inwestycjami. Brytyjski Bank nie jest obcy kryptowalutom, już wcześniej bowiem zainwestował w instytucjonalnego dostawcę usług kryptowalutowych, Elwood Technologies. Dołączył wówczas do Goldman Sachs i Galaxy Digital Mike’a Novogratza w rundzie finansowania, która wyceniła firmę na 500 mln USD.

barclays bank
reklama
reklama