Bank Rosji wsparł pomysł zakazu płatności krypto | Wiadomości | CrypS.

Bank Rosji wsparł pomysł zakazu płatności krypto

Mariusz Przepiórka
flaga federacji rosyjskiej

Władze Banku Rosji przyznały, że są w stanie poprzeć zakaz dokonywania płatności za pomocą kryptowalut. Zdaniem Banku kryptowaluty nie mogą być traktowane jak tradycyjne pieniądze, dlatego nie powinny być legalnym środkiem płatniczym. Według doniesień medialnych rosyjskie władze zamierzają wcielić zakaz w życie. 

Według kilku rosyjskich źródeł bank centralny, regulator rynku finansowego i Ministerstwo Finansów Rosji już pracują nad odpowiednimi rozwiązaniami prawnymi. Obecnie kryptowaluty w Rosji są wykorzystywane w rozliczeniach online, a wielu freelancerów akceptuje płatności dokonywane w kryptowalutach. Ich status prawny wciąż jest jednak niejasny.

Plotki medialne sugerują, że proponowana kara za płatności kryptowalutowe może wynieść nawet 5-8 lat więzienia. Dlatego też przedstawiciele branży wskazują, że takie prawo może przyczynić się do powstania szarej strefy znajdującej się poza zasięgiem instytucji regulujących. Mówi się również o tym, że do roku 2021 Rosja chce uchwalić prawo zezwalające władzom na konfiskatę kryptoaktywów.

flaga federacji rosyjskiej
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.