Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTC | Wiadomości | CrypS.

Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTC

Według doniesień mediów, które powołują się na anonimowe źródła, Bank of America, drugi co do wielkości bank w USA, zatwierdził handel kontraktami terminowymi na bitcoina dla wybranych klientów.

Podobnie jak większość instytucji finansowych, bank był konserwatywny w swoim podejściu do sektora kryptowalut, ale ze względu na dużą ilość depozytu zabezpieczającego wymaganego do handlu kontraktami terminowymi, pozwala obecnie niektórym klientom na dostęp do rynku kryptowalut. Anonimowe źródła wskazują, że niektórzy klienci przygotowują się do handlu kontraktami terminowymi na bitcoina, które są rozliczane w gotówce, a pojedynczy klienci już mogli wejść na rynek.

Spekuluje się, że szereg banków inwestycyjnych pozwala klientom inwestować w produkty kryptowalutowe. W marcu Goldman Sachs potwierdził plany ponownego uruchomienia swojego działu handlu kryptowalutami po trzyletniej przerwie, a w maju bank inwestycyjny rozpoczął kupno i sprzedaż kontraktów terminowych na bitcoina w transakcjach blokowych za pośrednictwem Chicago Mercantile Exchange (CME) Group, wykorzystując Cumberland DRW jako partnera handlowego.

Podmioty instytucjonalne coraz chętniej inwestują w krypto

Według źródeł, Bank of America będzie również korzystał z kontraktów terminowych CME. Na początku tego miesiąca okazało się, że bank z siedzibą w Charlotte stworzył zespół zajmujący się analizą kryptowalut i powiązanych technologii. W 2018 roku Bank of America zabronił doradcom finansowym i klientom handlu inwestycjami związanymi z bitcoinem, ale teraz polityka banku uległa zmianie.

Kontrakty terminowe na bitcoina dostępne w CME zostały uruchomione w 2017 roku. W maju CME uruchomiła swoje produkty „Micro Bitcoin”, próbując wykorzystać wzrost wartości BTC. Na początku tego roku CME zajęło pierwsze miejsce na liście największych platform handlu kontraktami terminowymi na bitcoina, wykazując ciągły wzrost udziału podmiotów instytucjonalnych. Całkowita wartość otwartych pozycji na rynku kontraktów terminowych na bitcoina wynosi 11,3 mld USD, co stanowi spadek o 59% w stosunku do szczytowej wartości 27,3 mld USD z 13 kwietnia (według Arcane Research).

Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.