Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTC | Wiadomości | CrypS.

Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTC

Mariusz Przepiórka
Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTC

Według doniesień mediów, które powołują się na anonimowe źródła, Bank of America, drugi co do wielkości bank w USA, zatwierdził handel kontraktami terminowymi na bitcoina dla wybranych klientów.

Podobnie jak większość instytucji finansowych, bank był konserwatywny w swoim podejściu do sektora kryptowalut, ale ze względu na dużą ilość depozytu zabezpieczającego wymaganego do handlu kontraktami terminowymi, pozwala obecnie niektórym klientom na dostęp do rynku kryptowalut. Anonimowe źródła wskazują, że niektórzy klienci przygotowują się do handlu kontraktami terminowymi na bitcoina, które są rozliczane w gotówce, a pojedynczy klienci już mogli wejść na rynek.

Spekuluje się, że szereg banków inwestycyjnych pozwala klientom inwestować w produkty kryptowalutowe. W marcu Goldman Sachs potwierdził plany ponownego uruchomienia swojego działu handlu kryptowalutami po trzyletniej przerwie, a w maju bank inwestycyjny rozpoczął kupno i sprzedaż kontraktów terminowych na bitcoina w transakcjach blokowych za pośrednictwem Chicago Mercantile Exchange (CME) Group, wykorzystując Cumberland DRW jako partnera handlowego.

Podmioty instytucjonalne coraz chętniej inwestują w krypto

Według źródeł, Bank of America będzie również korzystał z kontraktów terminowych CME. Na początku tego miesiąca okazało się, że bank z siedzibą w Charlotte stworzył zespół zajmujący się analizą kryptowalut i powiązanych technologii. W 2018 roku Bank of America zabronił doradcom finansowym i klientom handlu inwestycjami związanymi z bitcoinem, ale teraz polityka banku uległa zmianie.

Kontrakty terminowe na bitcoina dostępne w CME zostały uruchomione w 2017 roku. W maju CME uruchomiła swoje produkty „Micro Bitcoin”, próbując wykorzystać wzrost wartości BTC. Na początku tego roku CME zajęło pierwsze miejsce na liście największych platform handlu kontraktami terminowymi na bitcoina, wykazując ciągły wzrost udziału podmiotów instytucjonalnych. Całkowita wartość otwartych pozycji na rynku kontraktów terminowych na bitcoina wynosi 11,3 mld USD, co stanowi spadek o 59% w stosunku do szczytowej wartości 27,3 mld USD z 13 kwietnia (według Arcane Research).

Bank of America akceptuje kontrakty terminowe na BTC
reklama
reklama