Bank Kanady nawiązał współpracę z MIT w zakresie badań nad CBDC | Wiadomości | CrypS.

Bank Kanady nawiązał współpracę z MIT w zakresie badań nad CBDC

Redakcja
flaga kanady

Bank centralny Kanady ogłosił partnerstwo z MIT. W ramach tej współpracy obie instytucje będą przez rok prowadziły badania nad CBDC.

Bank Kanady wraz z oddziałem MIT nazwanym Digital Currency Initiative (DCI) będzie prowadził badania nad cyfrowymi walutami banku centralnego (CDBC).

Według banku, ich celem będzie “zbadanie, w jaki sposób zaawansowane technologie mogą wpłynąć na potencjalny projekt CBDC” oraz “poinformowanie [banku] o jego wysiłkach badawczych w zakresie CBDC”.

W dzisiejszym komunikacie Bank Kanady zaznaczył, że kraj ten nie podjął jeszcze decyzji o utworzeniu CBDC. Jednak hipotetyczne aktywa tego typu byłyby powiązane cenowo i zabezpieczone dolarem kanadyjskim.

Bank obiecał, że pod koniec dwunastomiesięcznego okresu badań przedstawi ich wyniki.

Wcześniej, w lipcu 2021 roku, Bank Kanady stwierdził, że CBDC mogą promować konkurencję, zwiększać wybór konsumentów i zmniejszać zapotrzebowanie na pośredników finansowych. Stwierdził również, że CBDC zostanie wprowadzone tylko wtedy, gdy będzie miało pozytywny efekt końcowy.

Inne projekty CBDC są w toku

DCI MIT pracowało już wcześniej nad kilkoma innymi projektami związanymi z kryptowalutami. Najistotniejszy z nich jest wkład w projekt CBDC Banku Rezerwy Federalnej w Bostonie. Wyniki pierwszej fazy tego projektu zostały opublikowane w lutym.

Badania te doprowadziły również do wydania OpenCBDC-tx, procesora transakcyjnego, który może być wykorzystany w przyszłych CBDC.

Wiele innych rządów i banków centralnych również rozważa wprowadzenie cyfrowych walut banków centralnych. Kraje, które znajdują się we wczesnej fazie badań i rozwoju CBDC, to Wielka Brytania, Malezja i Meksyk. Z kolei Chiny i Nigeria stworzyły CBDC, które są już w powszechnym obiegu.

flaga kanadyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.