Australijskie giełdy wycofują wsparcie dla prywatnych monet | Wiadomości | CrypS.

Australijskie giełdy wycofują wsparcie dla prywatnych monet

Redakcja
australia

Pod naciskiem sił zewnętrznych, dwie australijskie giełdy zaczęły wycofywać z obiegu szereg monet prywatnych, w tym Monero (XMR) i Bytecoin (BCN).

24 sierpnia, YouTuber Alex Saunders zamieścił na Twitterze zrzut ekranu, który wydaje się być ogłoszeniem z australijskiej giełdy Coinspot. Ogłoszenie to sugeruje, że do 31 sierpnia z obiegu zostanie wycofanych kilka prywatnych monet:

ss twitter

Inny użytkownik Twittera stwierdził, że CoinSpot nie jest jedyną giełda, która planuje wycofanie z rynku prywatnych monet. Według niego to samo planuje inna australijska platforma Swiftx.

Współpraca z Chainalysis

W tym samym dniu Chainalysis ogłosił, że rozpoczął współpracę z CoinSpot i Coinjar “w celu poprawy standardów zgodności”. Wygląda na to, że żadna z tych giełd nie potwierdziła zbliżającego się wycofania prywatnych coinów. Portal Cointelegraph skontaktował się z obsługą klienta CoinSpot. Przedstawiciel firmy odpowiedział, potwierdzając informację i jednocześnie powołując się na powód tej decyzji:

“Od momentu rozpoczęcia działalności w 2013 roku stanęliśmy w obliczu wielu przypadków, w których presja ze strony instytucji zewnętrznych próbowała zdławić lub ograniczyć naszą działalność. W każdym z tych przypadków zawsze ciężko pracowaliśmy, aby skoordynować jak najlepsze wyniki dla naszych członków. Nie podejmujemy tych decyzji lekkomyślnie, ponieważ uważamy, że usługi w zakresie handlu kryptowalutami powinny być jak najbardziej dostępne dla wszystkich Australijczyków.

Przedstawiciel zapewnił, że nie będzie przymusu, aby handlować tymi aktywami, a użytkownicy nadal będą mogli zlecić wypłatę swoich środków.

Jedną z walut, która pierwotnie miałabyć wycofana na CoinSpot, był KMD Komodo. Komodo było jednak przekonane, że jest to błąd, ponieważ według CTO Kadana Stadelmanna funkcja prywatności KMD była wyłączona przez długi czas:

“Komodo nie ma włączonej funkcji prywatności przez długi czas. Mamy opinię prawną popierającą to twierdzenie. Tak więc chociaż Platforma Komodo oferuje technologię ochrony prywatności, sam Komodo Token (KMD) nie oferuje technologii ochrony prywatności.
Stadelman potwierdził Cointelegraphowi, że problem ten został już rozwiązany i KMD nie zostanie wycofany z CoinSpot. AtomicDEX, zdecentralizowana centrala zbudowana w oparciu o technologię Komodo, obecnie wymienia Zcash, ale nie Monero”.

australiareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.