Australijski Urząd Skarbowy ostrzega inwestorów, aby Ci zgłaszali swoją aktywność | Wiadomości | CrypS.

Australijski Urząd Skarbowy ostrzega inwestorów, aby Ci zgłaszali swoją aktywność

Redakcja
australia

Australijski Urząd Skarbowy (ATO) ostrzegł, że wielu inwestorów kryptowalutowych czeka niespodzianka, jeśli myślą, że ich zyski są „opodatkowane tylko wtedy, gdy udziały są realizowane z powrotem do dolarów australijskich.”

Regulator powiedział, że inwestorzy powinni zapłacić podatki od zysków kapitałowych, nawet jeśli wymieniają jedną kryptowalutę na drugą.

W piątkowym ogłoszeniu, agencja podała, że zaobserwowała „gwałtowny wzrost” aktywności handlu kryptowalutami. W ostatnich latach w cyfrowe aktywa miało zainwestować ponad 600 000 Australijczyków.

Według asystenta komisarza Tima Loh, ATO jest szczególnie „zaniepokojony tym, że niektórzy podatnicy uważają, że anonimowość kryptowalut zapewnia licencję na ignorowanie ich zobowiązań podatkowych”.

Loh powiedział również, że aby upewnić się, że obywatele płacą podatki, agencja dopasowuje dane od dostawców krypto usług, w tym giełd, do zeznań podatkowych osób fizycznych.

Co ważne, podatki od zysków kapitałowych mają również zastosowanie do sprzedaży niewymiennych tokenów (NFT) –  unikalnych tokenów powiązanych z cyfrowymi treściami, takimi jak obrazy lub muzyka.

Kryptowaluty mogą być skomplikowane

Agencja spodziewa się, że w ten sposób skłoni aż 300 000 podatników do zadeklarowania swoich krypto transakcji sprzed 31 października, dnia podatkowego w Australii. Ponadto około 100 000 inwestorów kryptowalutowych otrzyma listy „wzywające ich do przeglądu wcześniej złożonych deklaracji”.

W zeszłym roku australijski departament podatkowy skłonił około 140 000 podatników do zgłoszenia swoich zysków z kryptowalut. 100 000 inwestorów zostało poproszonych o przegląd swoich wcześniejszych zgłoszeń podatkowych. Loh dodał:

Wiemy, że kryptowaluty mogą być skomplikowane. Dlatego koncentrujemy się na pomaganiu ludziom, aby to zrobić dobrze

Aby pomóc inwestorom kryptowalutowym w poruszaniu się po istniejących przepisach, ATO stworzyło arkusz informacyjny zawierający przydatne wskazówki i informacje.

australiareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.