Australijka skazana na dwa lata więzienia za kradzież XRP | Wiadomości | CrypS.

Australijka skazana na dwa lata więzienia za kradzież XRP

Maciej Żerelik
cyber przestępczość

Australijka, która włamała się do poczty elektronicznej 56-letniego mężczyzny, uzyskując dostęp do jego kryptowalutowego portfela, aby ukraść ponad 100 000 tokenów XRP, została skazana na dwa lata więzienia.

Według australijskiego biuletynu informacyjnego Information Age, 25-letnia Kathryn Nguyen, ukradła fundusze w styczniu 2018 roku, kiedy miał miejsce szczytowy moment bańki kryptowalutowej, a cena XRP była bliska 3 dolarów.

Jak donosi serwis informacyjny, Nguyen z pomocą wspólnika włamała się na portfel kryptowalutowy, zamieniając dwuczynnikowe uwierzytelnienie na swoje własne urządzenie. Następnie przeniosła fundusze na giełdę i zamieniała Ripple na Bitcoiny. BTC zostało przesłane do wielu różnych portfeli.

Odzyskano 9000 dolarów

Skradzione środki byłyby teraz warte niewiele poniżej 30 000 dolarów, ale podobno zostały sprzedane, gdy XRP nadal kosztował blisko 3 dolarów, co oznacza, że zostały spieniężone za około 300 000 dolarów. Według 7News Sydney, władze Chin zamroziły odzyskane fundusze, jednak było to tylko 9000 dolarów.

Sędzia Chris Craigie, który skazał Nguyen, powiedział, że była to „trudna i kłopotliwa decyzja”, ponieważ jej „moralny osąd był wtedy wypaczony”.

Policja dokonała nalotu na dom Nguyen po prawie 12-miesięcznym śledztwie, w którym skonfiskowane były komputery, telefony komórkowe i pieniądze. Detektyw Matthew Craft powiedział, że zgłaszanie cyberprzestępstw jest bardzo ważne, a niestety większość ludzi tego nie robi.

Jak podało Information Age, Nguyen jest pierwszą osobą oskarżoną o kradzież kryptowalut w Australii.

cyber przestępczośćreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.