Australijczyk który kopał krypto na rządowym superkomputerze | Wiadomości | CrypS.

Australijczyk który kopał krypto na rządowym superkomputerze

Maciej Zerelik
australia

Były pracownik CSIRO – Australijskiej Organizacji Badań Naukowych i Przemysłowych – uniknął więzienia po tym, jak został przyłapany na używaniu firmowego superkomputera do kopania krypto. 34 letni Jonathan Khoo, pracował jako wykonawca w agencji badań naukowych federalnego rządu.

6,897 dolarów w Ethereum i Monero

Jak wynika z dostępnych informacji, w okresie od stycznia do lutego 2018 roku, Khoo wykorzystywał dwa służbowe superkomputery do kopania kryptowalut. Udało mu się wykopać aktywa o wartości ok. 6900 dolarów, a następnie przesłać je do swoich portfeli ETH i XMR.

Khoo został przyłapany w lutym 2018 roku, a następnie dyscyplinarnie zwolniony z CSIRO. Miesiąc później, australijska federalna policja zajęła się tą sprawą, a rok później Khoo usłyszał zarzty.

Według doniesień, firma zatrudniająca Khoo poniosła 76 668 dolarów australijskich (56 133 dolarów) straty, za zużytą energię i inne zasoby.

„Działania tego człowieka odwróciły te zasoby superkomputerowe od wykonywania znaczących badań naukowych dla narodu, w tym analizy macierzy danych pulsarowych, badań medycznych i prac nad modelowaniem klimatu”

– powiedział po ogłoszeniu wyroku dowódca ds. cyberprzestępczości, Chris Goldsmid.

Adwokat oskarżonego zaznaczył przed lokalnym sądem, że Khoo nie popełnił wcześniej żadnych wykroczeń, przyznał się do zarzutów i czuje skruchę.

300 godzin prac społecznych

Zgodnie z raportem, sędzia Erin Kennedy skazała Khoo na 300 godzin prac społecznych. Maksymalna kara za przestępstwa tego rodzaju, zgodnie z australijskim prawem, wynosi 10 lat więzienia.

Według Goldsmida, „złośliwa cyberprzestępczość, w tym prowadzona przez ludzi wewnątrz organizacji, rosła w skali i surowości. Władze wzywają firmy i wszystkie agencje rządowe do utrzymania silnej kultury bezpieczeństwa cybernetycznego w celu wzmocnienia ich zdolności do wykrywania możliwych naruszeń”.

australia
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.