Arthur Hayes wskazał, jak sztuczna inteligencja wzmocni bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Arthur Hayes wskazał, jak sztuczna inteligencja wzmocni bitcoina

Wszystko, co musisz wiedzieć o sztucznej inteligencji AI

Arthur Hayes, były dyrektor generalny giełdy Bitmex, ponownie prognozuje przyszłość bitcoina. Jego zdaniem BTC będzie główną walutą świata, w którym sztuczna inteligencja (AI) zyska na znaczeniu. Dlaczego tak uważa?


Arthur Hayes mówi o przyszłości BTC

Tak jak odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba zmieniło światową geopolitykę, a wymyślenie silnika parowego zrewolucjonizowało gospodarkę i to, jak pracujemy, tak sztuczna inteligencja zmieni najprawdopodobniej… wszystko. Wiadomo, że testują ją już amerykańscy dowódcy wojskowi, z jej możliwości korzystają artyści czy przedsiębiorcy.

Arthur Hayes jest zaś zdania, że sztuczna inteligencja pomoże w adopcji bitcoina. Przełoży się to na skok ceny BTC do 760 000 USD. Dlaczego jednak miałoby się tak stać? Jego zdaniem bitcoin będzie odgrywał kluczową rolę w świecie przyszłości, w którym AI jest szeroko stosowana. Kryptowaluta będzie „pożywieniem sztucznej inteligencji”. 

Nim wyjaśnimy to, jak ma wyglądać fuzja BTC i AI, przejdźmy jeszcze do tego, jak Hayes wyobraża sobie zastosowanie sztucznej inteligencji w praktyce. Ta ma wziąć na swoje barki nudne, powtarzalne zadania, co ma sprawić, że ludzie będą mogli zająć się bardziej kreatywnymi zajęciami. To zaś przełoży się na liczne innowacje i odkrycia. Od razu dodajmy, że brzmi to zbyt pięknie. Potencjalna rewolucja technologiczna oparta na AI i robotyzacji może bowiem pozbawić masy ludzkie pracy. To już jednak temat na inny artykuł. Zajmijmy się teraz tym, jak w to wszystko wpisuje się – zdaniem Hayesa –  bitcoin.

Biznesmen twierdzi, że bitcoin stanie się preferowaną walutą. Będzie to niemal konieczne w świecie sztucznej inteligencji. AI wymaga bowiem cyfrowej, zautomatyzowanej i wolnej od cenzury infrastruktury płatniczej, której nie zapewniają banki i waluty fiducjarne. Tylko systemy oparte na blockchainach mogą spełnić ten wymóg.

Były szef Bitmex dodał, że sztuczna inteligencja też potrzebuje pewnych zasobów, by działać. W jego odczuciu BTC to po prostu czysta energia, czysta waluta, idealna dla AI. Zdaniem Hayesa, złoto i fiaty nie są na tym polu żadną konkurencją dla kryptowaluty.

Cena BTC

Choć dziś 1 BTC kosztuje tylko nieco ponad 30 000 USD, sojusz kryptowaluty z AI wywinduje w wizji Hayesa cenę do 760 000 USD. Kiedy? Już w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat.

Pamiętaj – rynek przepłaci za rozwój sieci Bitcoin, jeśli uzna, że istnieje możliwość, że moje założenia mogą się sprawdzić w przyszłości

– podsumował Hayes.

Wszystko, co musisz wiedzieć o sztucznej inteligencjireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.