Apple szuka specjalisty ds. Web3 | Wiadomości | CrypS.

Apple szuka specjalisty ds. Web3

Zerelik Maciej
apple

Apple otworzyło wakat na stanowisko zastępcy dyrektora kreatywnego ds. treści. Zgodnie z opisem na stronie, w obszarze jego zainteresowań powinien znajdować się sektor Web3.


Od kandydatów oczekuje się 10-letniego doświadczenia w zakresie strategii treści oraz umiejętności pisania kreatywnych tekstów. Oprócz Web3, osoba zatrudniona będzie musiała interesować się „platformami interaktywnymi”.

Specjalista będzie zatrudniony w dziale Retail Engagement and Marketing firmy Apple.

Jak zauważa CoinDesk, korporacja zamieściła również ogłoszenie o pracę dla dyrektora artystycznego z podobnym wymogiem dla Web3, ale później je usunęła. Tekst przetrwał jednak na jednym z portali z ofertami pracy.

W maju 2021 roku Apple zamieścił wakat dla menedżera ds. rozwoju biznesu z pięcioletnim doświadczeniem w branży kryptowalut. Miał on kierować programem partnerskim w segmencie „płatności alternatywnych”.

Jesienią CEO Tim Cook mówił o swojej osobistej inwestycji w kryptowaluty i braku planów uruchomienia przez Apple usług związanych z cyfrowymi aktywami.

Na początku 2022 roku Cook powiedział, że korporacja widzi „wielki potencjał” w sektorze metaverse i nie wykluczyła inwestycji w tym obszarze.

Przypomnijmy, że w lutym serwis hostingu wideo YouTube zamieścił ogłoszenie o wakacie na stanowisku dyrektora ds. zarządzania produktem Web3.

apple
reklama
reklama