Anonymous zapowiadają ujawnienie „przestępstw” Do Kwona | Wiadomości | CrypS.

Anonymous zapowiadają ujawnienie „przestępstw” Do Kwona

Mariusz Przepiórka
terra luna do kwon

Słynna grupa Anonymous zobowiązała się do „jak najszybszego doprowadzenia współzałożyciela Terra, Do Kwona, przed oblicze sprawiedliwości”. Ma to związek z upadkiem ekosystemów Terra (LUNA) i TerraUSD (UST) w maju tego roku.

W materiale wideo, który ma być dziełem Anonymous hakerzy powtórzyli listę domniemanych wykroczeń Kwona, w tym spieniężanie 80 mln USD każdego miesiąca z LUNA i UST przed ich upadkiem, a także jego rolę w upadku stablecoina Basis Cash, którą Do Kwon miał w 2020 roku współtworzyć pod pseudonimem „Rick Sanchez”.

Do Kwon, jeśli to słyszysz, to niestety nie da się już nic zrobić, aby odwrócić szkody, które wyrządziłeś. W tym momencie jedyne, co możemy zrobić, to pociągnąć Cię do odpowiedzialności i upewnić się, że jak najszybciej staniesz przed wymiarem sprawiedliwości – ogłosili Anonymous.

Grupa hakerów wskazała, że będzie badać działania Do Kwona od czasu jego wejścia do przestrzeni kryptowalutowej, aby ujawnić jego domniemane przestępstwa.

Anonymous przyglądają się całej historii Do Kwona, aby zobaczyć, czego możemy się dowiedzieć i wydobyć na światło dzienne – stwierdziła grupa.

Powstała w 2003 r. na portalu 4chan organizacja Anonymous to zdecentralizowany międzynarodowy kolektyw aktywistów znany z organizowania cyberataków na instytucje rządowe, agencje, prywatne korporacje, a nawet Kościół scjentologiczny.

Mieszane reakcje społeczności kryptowalutowej

W czerwcu 2021 r. ten sam kanał na platformie YouTube skierował atak w prezesa Tesli Elona Muska za rzekome „niszczenie życia” przy użyciu swojej siły przebicia i wpływów na Twitterze do gry na rynkach kryptowalut. Od poniedziałku film ma około 3,4 miliona wyświetleń.

Komentujący na platformie YouTube i na Twitterze raczej stoją po stronie Anonymous i wspierają ich zobowiązanie do ujawnienia nieprawidłowości Do Kwona. Społeczność serwisu r/CryptoCurrency wykazała jednak więcej sceptycyzmu i zarzuca grupie Anonumous składanie gróźb wobec Do Kwona bez pokrycia i brak jakichkolwiek nowych informacji.

terra luna do kwon
reklama
reklama