Ankieta FCA: Brytyjczycy są coraz bardziej przekonani do inwestycji w krypto | Wiadomości | CrypS.

Ankieta FCA: Brytyjczycy są coraz bardziej przekonani do inwestycji w krypto

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
brytyjski regulator fca

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Financial Conduct Authority (FCA), liczba użytkowników kryptowalut w Wielkiej Brytanii rośnie. Co więcej, wydają się oni być bardziej pewni kryptowalut jako alternatywnego instrumentu inwestycyjnego.

Badanie, przeprowadzone w styczniu 2021 roku pośród 2 568 respondentów w całym kraju, wykazało, że 78% dorosłej populacji w Wielkiej Brytanii słyszało o kryptowalutach. Był to znaczny wzrost z 43% w 2019 roku i wzrost o kolejne 5% w stosunku do roku 2020.

Liczba użytkowników, którzy posiadają kryptowaluty, również rośnie. W 2021 roku 5,7% respondentów stwierdziło, że posiada lub posiadało waluty cyfrowe, w porównaniu z 5,4% w zeszłym roku. W oparciu o te liczby, analitycy szacują, że obecnie kryptowaluty posiada aż 2,3 miliona osób w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku szacunkowo było to około 1,9 miliona.

Typowy profil brytyjskiego posiadacza kryptowalut jest zasadniczo taki sam jak w 2020 roku – głównie mężczyźni (78%), w 70% w wieku powyżej 35 lat.

Jednym z wartych uwagi wniosków jest zmiana zachowania użytkowników, jeśli chodzi o powody, dla których kupują kryptowaluty. Ponad jedna trzecia respondentów nadal postrzega kryptowaluty “jako grę, w której można zarobić lub stracić pieniądze”, jednak liczba ta spadła o 9% w porównaniu z rokiem 2020.

Mediana stanu posiadania użytkowników wzrosła z £260 do £300. Autorzy badania uważają, że może to być oznaką zwiększonego zaufania do kryptowalut w związku z dobrymi wynikami rynku.

Akceptacja kryptowalut rośnie

Oprócz coraz mniejszego postrzegania kryptowalut jako “hazardu”, 30% respondentów stwierdziło, że aktywa cyfrowe są częścią większego portfela inwestycyjnego. Ta liczba stanowi wzrost o 5% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Badanie sugeruje również, że rośnie akceptacja dla kryptowalut. Więcej użytkowników zgodziło się, że “kryptowaluty i inne alternatywne inwestycje są lepsze niż inwestycje oferowane w głównym nurcie sektora finansowego”.

Jeśli chodzi o preferencje inwestycyjne, dwie trzecie respondentów (66%) stwierdziło, że posiada Bitcoina. Jest to 3-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego roku. W dalszej kolejności jest Ethereum (35%), Litecoin (21%), XRP (18%) i Bitcoin Cash (15%). Badanie zawiera jednak jedno niedźwiedzie zastrzeżenie.

Wyniki ankiety wskazują na malejący poziom ogólnego zrozumienia kryptowalut. Tylko 71% respondentów, którzy słyszeli o kryptowalutach, poprawnie wskazało ich definicję na podstawie zestawienia. Może to sugerować, że niektórzy respondenci nie do końca rozumieją, w co inwestują.

brytyjski regulator fcareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.