Amerykańskie biuro podroży zapłaciło hakerom 414 BTC okupu | Wiadomości | CrypS.

Amerykańskie biuro podroży zapłaciło hakerom 414 BTC okupu

Redakcja
ransomware

Według agencji informacyjnej Reuters, firma CWT zajmująca się organizacją podróży, która osiąga roczne przychody w wysokości 1,5 miliarda dolarów, zapłaciła w tym tygodniu anonimowym hakerom 414 bitcoinów. Okup został zapłacony ze względu na atak ransomware, który doprowadził do kradzieży dokumentów firmowych i spowodował odłączenie dziesiątek tysięcy urządzeń od internetu.

Hakerzy zaszyfrowali pliki firmy

Jak wynika z informacji udostępnionych przez Reuters, hakerzy wykorzystali technologię Ragnar do zaszyfrowania plików firmowych, co sprawiło, że stały się one niedostępne dla pracowników firmy. CWT, w dniu 28 lipca zapłaciła okup za odszyfrowanie plików i odzyskanie dostępu do około dwóch terabajtów informacji, w tym danych pracowników i dokumentów finansowych.

“Możemy potwierdzić, że po tymczasowym wyłączeniu naszych systemów jako środek zapobiegawczy, nasze komputery są z powrotem online i incydent ten już się zakończył”.

– powiedziała firma w oświadczeniu. CWT oświadczyła, że współpracuje z amerykańskimi i europejskimi organami.

“Chociaż dochodzenie jest na wczesnym etapie, nie mamy żadnych przesłanek, aby sądzić, że dane osobowe/informacje o klientach zostały narażone na szwank”.

Według Reuters, hakerzy początkowo zażądali 10 milionów dolarów w BTC, jednak firma, aby zaoszczędzić, przekonała ich, że ze względu na pandemię COVID dysponuje ograniczonymi środkami finansowymi.

Ataki ransomware stanowią poważny problem

Ataki ransomware są poważnym problemem dla międzynarodowych firm, które co roku, ponoszą z tego tytułu miliardowe koszty. Od czasu powstania Bitcoina w 2008 roku, kryptowaluty stały się głównym elementem tego rodzaju cyberprzestępczości. W artykule The Journal of Cybersecurity, z maja 2019 roku, stwierdzono, że pomiędzy 2013 a 2017 rokiem, zostało przechwycone minimum 22 967,54 BTC (lub 259 milionów dolarów na dzień dzisiejszy) środków z tego typu ataków.

ransomwarereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.