Amerykańskie banki uruchamiają testową platformę do emisji cyfrowego dolara | Wiadomości | CrypS.

Amerykańskie banki uruchamiają testową platformę do emisji cyfrowego dolara

Redakcja
cyfrowy dolar cbdc

Grupa amerykańskich banków i instytucji finansowych uruchomiła platformę do testowania cyfrowego dolara. Nazywa się on Regulated Liability Network (RLN) i jest oparta na blockchainie.


Do grupy tej należą takie instytucje jak HBSC, Mastercard, Wells Fargo, BNY Mellon, Citi, TD Bank i SWIFT. Na obecnym etapie RLN nie jest pełnoprawną platformą, a jedynie systemem testowym do “proof of concept”. Pilotaż będzie trwał przez 12 tygodni. W oświadczeniu czytamy:

W ten pilotażowy projekt zaangażowani są członkowie amerykańskiej społeczności bankowej i płatniczej. Cieszymy się ze współpracy z New York Innovation Center (NYIC), które jest częścią Federal Reserve Bank of New York.

Szczegóły dotyczące platformy są skąpe, ale wiadomo, że banki planują emisję cyfrowej waluty w postaci dolarów amerykańskich, choć “potencjalnie koncepcja może zostać rozszerzona o wykorzystanie różnych walut i regulowanych stablenecoinów”.

Platforma jest również w stanie obsłużyć różne tokeny, które powinny być w pełni wymienne.

Projekt będzie odbywał się w środowisku testowym i będzie wykorzystywał wyłącznie symulowane dane. Nie ma na celu promowania jakichkolwiek decyzji politycznych i nie jest sygnałem, że Fed przygotowuje się do obowiązkowego rozwoju i emisji publicznej waluty cyfrowej.

Wcześniej pojawiły się informacje, że NYIC współpracuje z Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych, aby przetestować rządowe kryptowaluty w ramach projektu Cedar.

cyfrowy dolar cbdcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.